Чому теракт у Пакистані не привернув значної уваги
27 березня в пакистанському місті Лахорі терорист-смертник підірвав себе біля міського парку, пише в своєму блозі на "Новому часі" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Жертвами теракту стали 70 осіб, з них 29 – діти. Проте ця подія не викликала такої бурхливої реакції, як нещодавні теракти в Брюсселі. Чому так сталося?
Те, що теракти в Європі привертають більше уваги, ніж аналогічні випадки на Близькому Сході – цілком зрозуміло. Люди реагують на небезпеку. А ключові засоби масової інформації, незважаючи на глобалізацію, розташовані саме на Заході.
Людина на рівні інстинкту налаштована на виявлення небезпеки. І, зазвичай, реагує на ту інформацію, яка сигналізує про небезпеку безпосередньо для неї. Це абсолютно нормально, на такому принципі побудована зацікавленість людей в отриманні актуальної інформації.
Також саме тому люди люблять дивитися фільми жахів і бойовики: на підсвідомому рівні вважаючи, що таким чином отримують інформацію, необхідну для забезпечення своєї безпеки і виживання. Цей інстинкт сформувався ще в ті часи, коли наші предки бігали по савані і тільки почали перетворюватися на людей у нашому розумінні цього слова.
Зрозуміло, людина не збирає всю можливу інформацію про небезпеки, а вибирає те, що може вплинути на неї та її оточення. Це перший фактор.
Другий фактор – в Європі зосереджені найбільш популярні засоби масової інформації, центри світової активності. Саме Європа протягом довгого часу була флагманом розвитку людської цивілізації. Тому теракти в Європі, зрозуміло, привертають більше уваги – там зосереджені ключові глобальні гравці.
Тоді як теракти на умовному маргінесі – в Пакистані, в Туреччині або десь на Близькому Сході – сприймаються (передусім європейцями та їхніми медіа) не так гостро. Новини про ці події становлять інтерес тільки для тих, хто, можливо, планує їхати в ці країни і може постраждати. Відповідно, міністерство закордонних справ рекомендує або не рекомендує своїм громадянам їхати чи не їхати в цю країну у зв'язку з заворушеннями або терактами.
Це один з результатів розвитку людської цивілізації: Європа і США були і досі залишаються центрами цивілізації. Про це написано величезну кількість книг, і посперечатися з цим важко. Тому все, що відбувається на Заході, викликає більше уваги.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки