Як влаштований звичайний спальний район Варшави. ФОТО
Центри європейських міст вражають охайністю, замками та палацами - та найцікавіше те, як влаштовані середньостатистичні житлові райони. Блогер Іван Летохін з Мінська у своєму блозі ЖЖ розповів про те, як живе спальна новобудова Варшави, скільки коштують квартири, оплата комуналки і які умови кредитування покупки нерухомості.
1. Якщо театр починається з вішалки, то житловий будинок починається з під'їзду. Приємна скромна кольорова гама, згадую насичений зелений колір з мого дитинства в панелі. Всі вхідні двері акуратні і однотипні.
2. Будинок 4-х поверховий, ліфта немає, але не думаю, що це критично. На прикладі Варшави та Мінська бачимо два різних шляхи: у нас надцятиповерхові мурашники, тут - не більше 4-5 поверхів, останні, звичайно, комфортніше.
3. Подивіться на свої двері в під'їзд і на цю, як правило, у нас - це сірі залізні, з віконцем-бійницею.
4. Поштові скриньки з прозорим віконцем - дрібниця, а приємно.
5. Ось так виглядає під'їзд.
6. Територія біля будинку - все дуже доглянуто і облагороджено. Є садівник в штаті (так-так - це звичайний житловий район), який стежить за зеленню і любить всім серцем кожен кущик.
7. Увага до деталей завжди підкуповує.
8. Люблю таку плитку з травичкою.
9. Безбар'єрне середовище.
10. Ось так виглядає двір. Жителям перших поверхів пощастило - у них є можливість зробити собі терасу, поставити тут мангал або барбекю і насолоджуватися «природним» відпочинком, зробивши крок з міської квартири.
11. Вид згори.
12. Про ціни. В середньому, квадратний метр в такому будинку коштує 1500-1600 дол., що відповідає вартості метра житла в Мінську, правда, в панельній дев'ятиповерхівці такого ж спального району.
13. Але варто зауважити, що ціни на комунальні послуги незрівнянно вище. Рахунок за квартиру в 60 м2 - 150 дол. щомісяця. Багато, якщо порівнювати з Мінськом, зате відчуваєш, куди і на що йдуть ці гроші, і вже точно не будеш паскудити в під'їзді і паркуватися на газоні. Іпотека - 4,9%!
14. До речі, про паркування. Місце на вулиці коштує 3 000 долл, уявляю, як би округлилися від обурення очі власників автівок: «Три косаря за парковку під домом??». Це Європа, дитинко.
15. Місце в паркінгу коштує 6 000 долл. + щомісяця 35 дол. комунальні платежі. Паркінг можна купити в безвідсотковий кредит. Слово «Безвідсотковий» дуже чуже нашому вуху, на жаль.
16. За невелику доплату у вас буде ось така мила комора для лиж, холодильника і старих тапочок :)
17. Кожен сектор будинків (5-6 приблизно будівель) має обгороджену територію з охороною і шлагбаумом.
18. Не варто уточнювати, що контейнери для сміття заховані під симпатичним навісом.
19. Перехрестя декількох житлових секторів.ичним навісом.
20. У кроковій доступності магазини з усім необхідним. І так, там продаються не тільки яблука :)
21. За простором поза житлових будинків теж стежать. До речі, це очерети :)
22. Сусідній двір.
23. Поруч був приватний будинок, у дворі якого бігали курочки, мі-мі-мі :)
24. Ці житлові комплекси знаходяться далеко не в центрі, такі мінські Боровляни, тільки в межах міського кільця. Для сім'ї і дітей - те, що потрібно: природа, тиша і гармонія.
25. Величезна тераса з видом на річку. Мінські ріелтори додали б слова: «елітний», «ексклюзивний», «як в Дубаї і Макао» і т.д., а це - звичайна квартира за 1600 дол. за м2!
26. Ось і річка :)
27. Я думаю, висновки не потрібні. Я дуже добре знайомий з ринком нерухомості Мінська і знаю, що такий житловий комплекс у нас би позиціонувався як «найелітнішій». Тут це звичайний житловий район, посередній.
На перехресті кількох секторів стоїть спеціальний контейнер, в який всі мешканці прилеглих будинків носять пробки від пляшок. Компанія, яка займається їх переробкою, за певну кількість зібраних пробок купує крісло для дітей-інвалідів. Ось тепер робіть висновки.
У мене не було мети написати: "Дивіться, як у них добре, а у нас гірше". Просто порівняв Мінськ і Варшаву в призмі спального району, і тут, на жаль, 0 рахунок - 1.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки