MENU

Що насправді сказав Трамп про Україну

5700 0

Незнання українцями англійської мови починає загрожувати національній безпеці. Може я і перебільшую - сподіваюся, що у МЗС вірно переклали пасаж Трампа про Україну у його інтрев'ю Нью Йорк Таймс http://www.nytimes.com/.../polit.../donald-trump-transcript.html. А от у блогосфері я зустрів лише невірні трактування того, що він сказав про Україну. Мовляв, він тепер підтримує Україну. Кошмар. Мало того, що ті, хто про це писали, невірно зрозуміли, так ще за кілька днів жодної критики у тій же блогосфері (принаймні я не побачив). А це, між іншим, слова людини, від якої, імовірно, буде вже цього року залежати доля України і всього світу.

Слова «Now I'm all for Ukraine» перекладаються не «Зараз я підтримую Україну», а «Отже, я підтримую Україну». Сказати, що я її тепер підтримую, а раніше не підтримував, я змінив свою позицію, не міг навіть такий тупий кандидат у президенти США як Трамп, це би звучало занадто по-дитячому. Отож, він сказав, типу, я її підтримую, як і підтримував. Тільки річ у тому, що він Україну ніколи не підтримував і це лише пусті слова. Почитайте, що він потім говорить у тому ж інтерв'ю. Йому не подобалося те, що «нікого [Україна] не хвилювала, крім нас [США]». Коли його спитали, то що, мовляв, ви погоджуєтесь з тим, що кінець кінцем Росія домінуватиме в Україні, він фактично сказав: «Так, якщо не буде сплеску активності з боку сусідів України, або якщо ці сусіди не попросять нас про допомогу».

Це - класична відмазка. Якщо про таку допомогу попросить Президента Трампа Польща (тобто сусід України, за його ідеєю), він скаже, а чому не попросила Угорщина. Якщо попросить Угорщина, скаже, чому не попросила Словаччина. А якщо попросять усі східноєвропейці разом з прибалтами, скаже, чому не попросила Німеччина, вона ж теж сусід України, ну порівняно з Америкою. А якщо ще й Німеччина попросить (ну вже розбіглася просити), скаже, а вони не попросили мене чемно - від Трампа такого цілком можна чекати. У тебе, дорогий читачу, не холоне шкіра від такої перспективи?
Така його позиція практично не змінилася з початку виборчої кампанії. Він раніше взагалі хвалив Путіна за рішучість і повторював російську пропаганду, що Путін воює з ІДІЛ. А от слабак Обама з ІДІЛ не воює. Так, потім він випустив рекламу, де Хіларі гавкає як собачка у відповідь потужному Путінові і вояку ІДІЛ. Але де в цій рекламі причина для радості українців? Є потужний Путін, якому має протистояти потужний Трамп. По-перше, Путін не потужний і показ його потужним - перекручення реальності і таке ж саме замилування, що і раніше. Потім, де гарантія, що він буде ставити Путіна на місце у випадку України, якщо вже після цієї реклами він чітко дає зрозуміти, що Україна йому до лампочки?

Трамп у інтерв'ю сказав жахливі слова «I think NATO is obsolete», «I'll tell you the problems I have with NATO. No. 1, we pay far too much». НАТО застаріле, США платить за нього забагато грошей. Але у цьому інтерв'ю є щось навіть більш жахливе, ніж ці слова, - абсолютно прозорий натяк на те, що він не пропонує нічого замість НАТО, він навіть не чекає, що інші члени НАТО будуть давати на його утримання більше грошей. Йому це все просто по цимбалах. Він - ізоляціоніст.

Хтось бачив норвезький серіал «Окупація»? Там світ летить шкереберть саме після того, як США виходять з НАТО. Світові потрібен хоч якийсь поліцейський, навіть такий нерішучий, як нинішнє НАТО. У тому серіалі багато лівацької маячні, особливо про те, що конфлікт провокують саме норвезькі націоналісти, а не російські війська, які виглядають навдивовиж ввічливо. Але яке передбачення! Серіал був зроблений ще до Криму.

Крім того, просто почитайте інтерв'ю у Нью Йорк Таймс. Це - транксрипт телефонного інтерв'ю з Трампом. Послухайте у ютюбі, як говорить колишній республіканський кандидат Ромні, інвестиційний банкір, аристократ духу і думки. Як говорить Тед Круз, у якого захмарне IQ. Так, Ромні підвів увесь світ, програвши слабакові Обамі через свою нерішучість. Але як він чітко говорив про Путіна у 2010-му. Я дістаю естетичне задоволення, слухаючи цих людей. І почитайте буквальний виклад мови Трампа. Цікаво, що на слух його неосвіченість не так помітна. На папері все очевидно - простонародна мова, жаргон, незв'язані уривки фраз. Чи ви знаєте хоч одного неосвіченого величного лідера нації?

Микола СКИБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини