Переатестацією поліції займаються «орли» Захарченка. ФОТО
З початком переатестації міліції у поліцію громадськість вперше отримала реальне право голосу та можливість впливати на прийняття кадрових рішень у силовій структурі. Щоденно атестаційні комісії наштовхуються на спротив старої системи.
З початку дії Закону «Про Національну поліцію України» 7 листопада 2015 року до Окружного адміністративного суду Києва надійшло більше 300 позовів до Національної поліції, де звільнені правоохоронці оскаржують рішення атестаційних комісій, вимагають поновлення на службі та стягнення моральної шкоди. Це при тому, що на сьогодні переатестацію не пройшла і половина поліції, жоден обласний начальник досі не з'явився перед комісіями. Так, призначений у лютому на посаду голови Вінницької поліції Антон Шевцов виявився адептом країни-агресора: на його сторінці у соцмережі знайшли фото з російським боксером Миколою Валуєвим, триколором та георгіївською стрічкою, а також його помітили у сюжеті телеканалу «Росія-1» на параді у Криму 2014 року. Від переатестації поки що успішно ухиляється одіозний голова Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Ілля Кива.
Не ідеальна ситуація у самих атестаційних комісіях. Громадські активісти у їх складі повідомляють з одного боку про погрози та залякування у свій бік, а з іншого про спроби атестованих домовитися по-старому - за винагороду або просто по знайомству. Про успішні «договірняки» зазвичай свідчать високі бали тестування деяких кандидатів на фоні провальних результатів на співбесідах.
У процесі реформування склад атестаційних комісій не менш важливий, ніж персональний склад керівників поліції. І як би не маскувалися пристосуванці зі старої системи під шумок переатестації, таємне завжди стає явним.
Полковник міліції у відставці, а нині представник громадської організації «Асоціація ветеранів МВС України» Володимир Карасик був призначений Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим на посаду заступника голови Громадської ради при МВС. Уродженець Смоленська, випускник Академії управління МВС СРСР і симпатик путінської Росії, недолюстрований екс-полковник бере безпосередню участь у переатестації поліції. «Член Громадської ради, Заслужений працівник МВС, Державний радник дипломатичної служби України» - такі регалії стоять поряд з його іменем. Проте у Міністерстві закордонних справ ніколи не чули про «держрадника дипломатичної служби України» Карасика.
Сторінка екс-полковника у соцмережах рясніє його фото у формі. Однак з'ясовується, що з лав МВС Карасик був звільнений без права носити форменний одяг.
Володимир Карасик був нагороджений нагрудним знаком «Лицар закону», який отримав із рук Віталія Захарченка - міністра МВС, котрий втік від відповідальності за розстріли Небесної Сотні у Москву. Проте цей факт носій медальки старанно приховує, натомість розповідаючи, що отримав нагороду від Юрія Луценка.
На фото полковник у відставці і екс-голова Профсоюзу атестованих працівників органів внутрішніх справ України позує поряд зі своїм джипом, ціна якого на сьогодні стартує від одного мільйона гривень. А ще йому належать чотири квартири у Києві - мабуть, назбирав на них за роки служби. Карасик причетний до систематичного розвалу профільного профсоюзу та проходив головним підозрюваним у справі про організацію афери з круїзними путівками на Середземне море за рахунок чорнобильців, що не заважає йому вільно почуватися у керівному складі Громадської ради при МВС сьогодні.
Попри те, що після Революції гідності Карасик підчистив історію своєї активності у соцмережах, того, що залишилося, достатньо: тут і заклики оформити підписку на російський журнал «Профсоюз поліції», і прохання підтримувати беркутівців, що брали участь у розстрілі Майдану, у сепаратистській спільноті «Антимайдан», і опуси про «бандерву та Великого Гетьмана Сталіна».
Разом із собою у Громадську раду при МВС Карасик протягнув і двох друзів, чиї біографії змушують замислитися над сумлінністю атестації членів атестаційних комісій. На фото адвокат Юрій Скаліцький поряд із журналістом Дмитром Скворцовим, якого СБУ затримала в аеропорту «Бориспіль» 30 січня.
Скворцов повернувся з Москви, де організовував громадські читання, та привіз із собою гостинці від «великого брата» - друковані видання, що заборонені до ввезення на територію України, бо є знаряддями інформаційної війни проти українців та зазіхань на територіальну цілісність і державний устрій України.
Проти Скворцова було відкрито адміністративне провадження, а його захисником у суді став Юрій Скаліцький.
Відданість носіям ідей «русского мира» не завадила Скаліцькому взяти участь у позачергових виборах народних депутатів 26 жовтня 2014 року по одномандатному округу № 221 міста Київ, де він проходив як самовисуванець. У Громадській раді при МВС Скаліцький представляє ГС «Київська дружина», головою правління якої він є.
Наймолодший, але дуже перспективний член Громадської ради - товариш Карасика зі Скаліцьким Михайло Захарченко. На фото профіля у соцмережі він за столом у кабінеті з дорогим оздобленням.
У свої 26 Захарченко очолює робочу группу з питань проведення атестації співробітників Національної поліції, у якості заступника виконавчого директора ГО «Блок Віталія Кличка» входить до складу громадської ради при Державній міграційній службі МВС та навіть встиг заснувати успішний бізнес - охоронну компанію ТОВ «Домінант плюс». Саме з нею Київський міський центр зайнятості уклав угоду на охорону приміщень та прилеглої території КМЦЗ та восьми районних центрів зайнятості у 2013 році на 1,20 млн грн.
У тендері брали участь п'ять компаній, дві з них пропонували послуги дешевше від переможця, проте їх заявки було відхилено, пишуть "НАШІ ГРОШІ". У тому числі і заявку кількаразового переможця охоронних тендерів від КМЦЗ компанії «Одесем-К», котра пропонувала послуги за 0,54 млн грн. До неї було висунуто формальні претензії - відсутність довідки, що фірма не банкрутує, тощо. Також компанії закинули те, що вона подала копії трудових книжок російською мовою, тоді як КМЦЗ вимагав у такому випадку автентичний переклад українською. Єдиним допущеним до участі конкурентом було ПП «Група-Шериф», яке пропонувало послуги на 0,1% дорожче.
Юрій Скаліцький з Михайлом Захарченком потрапили до складу Громадської ради при МВС завдяки старим зв'язкам Володимира Карасика у міліції. Бувалий міліціонер з багатим «послужним списком» і симпатіями до країни-окупанта, адвокат сепаратиста та молодий мажор-кар'єрист - яскрава ілюстрація типажів, з якими зараз активно борються в Україні.
Скалінський захищає свого друга проросійського журналіста Скворцова, якого було затримано за ввезення сепаратиської літератури на територію України.
Переатестація всіх поліцейських закінчиться менш ніж за півроку. Її результати залежать, в першу чергу, від незаплямованої репутації та сили наміру представників громадськості в атестаційних комісіях змінити принцип кадрових призначень за гроші чи завдяки зв'язкам на прозорий і публічний. Зараз недобросовісним членам комісій та Громадської ради легше ховати свої справжні наміри за гучними скандалами із не атестованими начальниками поліції. Та якщо проігнорувати це зараз, на практиці здорової співпраці держави з громадськістю у прийнятті кадрових рішень у сферах публічного управління можна поставити крапку.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки