MENU

Які імпортні товари Україна може замінити вітчизняними. ІНФОГРАФІКА

5424 0

Українські підприємці імпортують товарів значно більше, ніж поставляють вітчизняної продукції в інші країни. Якщо за підсумками минулого року позитивне сальдо зовнішньої торгівлі України становило $0,63 млрд, вже в січні цього року ситуація кардинально змінилася. За перший місяць 2016-го, за даними Держстату, негативне сальдо зовнішньої торгівлі України досягло $295 млн (порівняно з $38,8 млн у січні 2015 року).

Причиною такого «перекосу» могло стати те, що Україна почала більше торгувати з ЄС у рамках ЗВТ, проте свою продукцію до норм Євросоюзу ще не адаптувала. У такій ситуації настав час задуматися про імпортозаміщення і зусилля, зосереджені на забезпеченні внутрішнього попиту. Щоб зрозуміти, в якому саме напрямку працювати, варто розглянути структуру українського імпорту і які з товарів, котрі купуємо за кордоном, Україна може виготовити сама.

За даними Міжнародного центру інтернет-торгівлі Allbiz, ринками, в рамках яких Україна найбільше імпортувала товарів, торік, як не дивно, були ринок продуктів і напоїв, сільськогосподарський ринок і ринок одягу; лише трохи від останнього відірвався ринок будівельних матеріалів. Очевидно, що за всіма цими напрямками наша країна якраз сильна і може в більшості випадків забезпечити себе самостійно. До десятки найоб'ємніших ринків за імпортом увійшли:

Ще дивніше виглядає тридцятка імпортних товарів, на які надходили замовлення з України. Із презентованого списку лише кілька позицій справді потребують ввезення з-за кордону (наприклад маслини, мандарини, кава). Проте імпорт більшої частини цього переліку цілком можна замінити:

Необхідно також розуміти, що, відмовляючись від власного виробництва і закуповуючи за кордоном товари, які можна виготовити всередині країни, Україна фінансує економіку інших держав, забезпечує там робочі місця, яких так потребують українці.

Особливо парадоксальною ця ситуація видається в тому світлі, що головним українським постачальником багатьох товарів залишається Росія - на її частку припала чверть усього імпорту. Також у першій п'ятірці країн, у яких Україна замовляла торік найбільше товарів, за даними Allbiz, розташувалися Польща, Білорусь, Туреччина та Казахстан.

При цьому з Росії Україна минулого року найбільше імпортувала залізничних запчастин, із Польщі - дитячих підгузників, а ось із Білорусі - сигарет:

У тій непростій фінансовій і політичній ситуації, в якій сьогодні перебуває Україна, варто задуматися, кого вибирати в торговельні партнери, а також подбати про розвиток внутрішнього виробництва, яке забезпечить внутрішній попит і дасть можливості для розвитку бізнесу та створення нових робочих місць. Це тим більше обґрунтовано з огляду на те, що у структурі українського імпорту дуже мало «незамінних» позицій.

А Україна - країна з різноманітними природними ресурсами, родючою землею і, що ще важливіше, з дешевою робочою силою. За таких умов наша держава могла б забезпечувати найрізноманітнішими товарами не тільки себе, а й інші країни світу.

Вікторія Абед


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини