MENU

Що Україні робити з офшорами

2557 0

Щоб оцінювати ситуацію з офшорами в Україні, потрібно розуміти, що їх використання переслідує дві мети: перша – те, для чого офшори спочатку створювалися, а саме, зменшення оподаткування, і друга, більш властива країнам з нестабільною правовою системою, – це захист права власності, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" економіст Олександр Жолудь.

В Україні, наприклад, були неодноразові випадки, коли реєстр, в якому зберігаються дані про якесь підприємство, рейдери захоплювали або ж заарештовували через суд, позбавляючи власника права власності. За допомогою ж офшорів право власності виводиться за кордон, під більш надійну юрисдикцію.

На сьогоднішній день в Україні було б корисно поліпшити умови для ведення бізнесу, в тому числі й у сферах захисту права власності, верховенства права та інших сферах, які могли б дати бізнесові достатній рівень безпеки, щоб їм не довелося передавати право власності в іншу юрисдикцію.

Відповідно, з одного боку, заява Петра Порошенка про плановану деофшоризацію України – крок у правильному напрямку.

З іншого – на питання про те, чи можемо ми зробити цей крок прямо зараз і, умовно кажучи, вже завтра стабілізувати наявну систему, доведеться відповісти "ні". Дуже багато країн, не тільки Україна, не можуть забезпечити достатнього захисту права власності, щоб у цих країнах стало комфортно провадити бізнес.

Це не означає, що нічого робити не потрібно. На сьогоднішній день Україні необхідно активніше зайнятися реформами, очищенням судової системи, щоб повернути громадянам довіру до цієї системи; вже це поліпшило б ситуацію і просунуло б нас на крок ближче до мети.

Адже в Україні є великі бізнеси, які можуть дозволити собі юрисдикцію країни, але не можна забувати і про численних представників дрібного і середнього бізнесу, які цього собі дозволити не в змозі і змушені спиратися на внутрішню українську систему. Саме під них цю систему потрібно модернізувати.

У той же час, коли ми розглядаємо підвищення конкурентоспроможності України у порівнянні з офшорами у питанні податків, на сьогоднішній день я не бачу підстав для їх значного зниження і рівня перерозподілу через бюджет, якщо ми не приймемо серйозних рішень щодо видаткової частини бюджету.

Зараз у нас є вимоги, щоб рівень витрат мав значні рівні соціального захисту, але з мінімальними податками ми цього гарантувати не зможемо. Так що питання про офшори варто звести до покращення умов ведення бізнесу в Україні: адміністрування, захисту прав власності та верховенства права.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини