MENU

Ляшко стає головним лобістом українського експорту – експерт

3236 0

Фото:ligazakon.ua

 В умовах втрати російських ринків підтримка та промоція українського експорту має стати одним із пріоритетів уряду та Міністерства закордонних справ - про це в коментарі Uainfo.org заявив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

«Першим для українських виробників закрився російський ринок оборонних товарів та товарів подвійного призначення. Але, разом з тим, поступово скорочується експорт традиційних товарних груп, кооперація по яких існувала ще з часів Радянського Союзу. 

В той же час, Угода про зону вільної торгівлі створила певні умови для розширення українського експорту на ринку Євросоюзу. Звичайно, квоти по ряду товарних груп занадто малі, і вони дозволяють лише «засвітити» українські товари в Європі, але не дають можливості для швидкого нарощування промислового виробництва. Тим більше, що Європу цікавлять перш за все сировинні товари. В той же час, на азійських ринках конкурентною виглядає і продукція українського машинобудування, будівельні послуги та передача технологій.

В таких умовах, природньо, українські виробники потребують професійної та системної підтримки від держави. Повинна включатися «економічна дипломатія», на пошук ринків збуту повинні бути зорієнтовані наші посольства та представництва, питання експорту мають бути пріоритетними під час підготовки кожного офіційного візиту, на кожних переговорах.

Не менш важливо надати достатню підтримку експортно-орієнтованим виробництвам на території України. Необхідна політика економічного протекціонізму, введення тимчасових пільг, посилення державних фінансових гарантій. У своїх виборчих програмах та публічних заявах переважна більшість українських політиків, звичайно, підтримують українського виробника та експортера, що ж стосується конкретних законодавчих ініціатив та прийнятих рішень, то можна відмітити Олега Ляшка, який лобіює підвищення експортного мита для металобрухту, мораторій на експорт необробленого лісу-кругляка, зниження мита на імпорт верстатів, створення державного експортно-кредитного агентства.

Відповідні рішення повинні бути прийняті на рівні Верховної Ради і Кабміну, навіть якщо вони викличуть протести з боку СОТ. Українському бізнесу необхідно хоча би пару років роботи в пільговому режимі, щоб запустити виробництво для нових ринків та експортні канали» - резюмує експерт.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини