MENU

Що для України означатиме зміна американського посла

1896 0

Цього року закінчується трирічний термін перебування Джеффрі Пайєтта на посаді посла США в Україні, після чого він, за даними ЗМІ, вирушить працювати на аналогічній посаді в Греції, пише в своєму блозі на "Новому часі" дипломат Богдан Яременко.

В Україні прийнято перебільшувати значення послів іноземних держав, до них прикута величезна увага. Можливо, зараз у нашій країні більш значущу роль відіграють посли країн Великої сімки, оскільки G7 офіційно уповноважила їх бути координаторами міжнародної допомоги Україні. Тим не менш, дипломат, хай і високопоставлений, є лише представником уряду своєї країни. Основні рішення в рамках взаємин двох держав приймаються не на рівні послів. Вони можуть лише сприяти реалізації прийнятих рішень (якщо є грамотними фахівцями і позитивно налаштовані щодо країни, в якій працюють) або навпаки, перешкоджати (якщо налаштовані негативно або не мають достатніх професійних навичок). Разом із тим, змінити прийняті урядом рішення посли не можуть.

Сполучені Штати традиційно відрізняються високою підтримкою демократії в Україні, її незалежності та просування на шляху реформ, причому як на рівні Конгресу, так і на рівні виконавчої влади. В системі Державного департаменту США посли належать до тієї категорії людей, з ким обов'язково радяться і прислухаються до їхньої думки, виробляючи політику щодо тієї чи іншої держави, зокрема й до України.

Посол Джеффрі Пайєтт, безумовно, – професійна людина, і це не реверанс у його бік, а констатація факту. Фактично з перших днів перебування в Україні він знайшов ключ до сердець українців, як мінімум, до тієї частини населення, яка була найбільш активною за період його каденції. Ніхто раніше не намагався знайти відгук у серцях українців за допомогою вишиванок, виконання українських пісень і так далі. При цьому Пайєтт завжди залишався американським дипломатом, який чітко керувався політикою своєї країни.

Якщо вірити публікаціям у ЗМІ, Пайєтта на його посаді може змінити Марі Йованович, колишній посол США у Вірменії та Киргизстані. З Йованович ми знайомі приблизно з 1999 року. Це дуже грамотна, інтелектуальна і до певної міри пристрасна людина. Працюючи в Україні на посаді заступника тодішнього посла США Карлоса Паскуаля, Йованович по-справжньому вболівала за те, що робила. Думаю, ці риси характеру вона зберегла.

Таким чином, ми нічого не втрачаємо. Замість одного професійного американського дипломата, ми отримуємо не менш пристрасну, не менш позитивно налаштовану до України професійну американську дипломатку. Вона буде не менш жорстко проводити політику своєї країни, як і всі попередні посли США. І підготовка, і знання Йованович більш ніж достатні для роботи на посаді голови американського посольства в Україні. Багато часу для "розкачки" їй не знадобиться, з першої секунди на новій посаді Йованович буде працювати дуже активно.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини