MENU

Секс, близькість і відповідальність

8531 0

сліджуючи покоління 80-90-х років, соціолог Ларрі Нельсон писав: "Світ став більш відкритим і водночас соціопатичним: у людей багато швидких контактів, але міцні комфортні зв'язки для багатьох стали проблематичними. Саме про цю проблематичність я й буду сьогодні говорити.

Мова піде про вільні стосунки. Я не буду стверджувати, що це погано чи добре, просто покажу, як все відбувається насправді. Я хочу поділитися двома важливими відкриттями, які я зробила, коли мені було 25:

1. Секс - це завжди стосунки.
2. Секс - це завжди відповідальність.

Що означає секс без зобов'язань? Це угода, за умовами якої партнери займаються тільки сексом. Такі ось ділові відносини, коли люди просто надають один одному безкоштовні сексуальні послуги. Головна перевага таких стосунків полягає в тому, що партнери нічого не очікують один від одного, живуть кожен своїм життям, так, щоб не прив'язатися до іншого і не страждати, насолоджуються тим, що є, і не зазіхають на свободу іншого. А також - це відсутність ревнощів, брехні, вимог і претензій.

На противагу вільним стосункам виступають СЕРЙОЗНІ стосунки. І щоб було зрозуміло, що вони дуже серйозні, їх потрібно писати великими літерами. Головною відмінністю є їхня спрямованість на створення сім'ї, такі стосунки більш довгострокові. Але потрібно зазначити, що різниця між цими двома типами стосунків не велика, оскільки зазначене вище не свідчить про якість стосунків.

Вся проблема в тому, що в суспільстві відбувається підміна понять, де стосунки - це щось дуже обтяжливе і дуже серйозне

Давайте з'ясуємо, що ж таке стосунки?

Стосунки - це зв'язок або взаємодія між об'єктами і предметами, або характерна спрямованість їхніх дій.

Альфред Ленглі, психотерапевт, клінічний психолог, професор медицини та філософії, дуже просто і доступно це пояснює. Стосунки виникають мимоволі і автоматично. Вони виникають в той момент, коли ми усвідомлюємо присутність якогось предмета або людини, коли ми у своїй поведінці враховуємо іншого, входимо в його обставини. У стосунках зберігається все, що ми пережили всередині цих стосунків. Стосунки ніколи не припиняються. Вони залишаються всередині нас назавжди.

Наприклад, якщо я йду і бачу, що тут є стілець, я не йду далі так, ніби стільця немає, я обходжу його, щоб не спіткнутися. Тепер уявімо, що в кімнаті є стілець, але ми з якихось причин його ігноруємо і далі ходимо по кімнаті так, ніби стільця немає. Але рано чи пізно ми зіткнемося зі стільцем і нам буде боляче, та оскільки ми його ігноруємо, то визнати цей біль ми не можемо, адже в нашому уявленні стільця немає. Чому ж тоді так боляче? І тоді ми починаємо придушувати біль. Коли ми придушуємо одне почуття, ми придушуємо й інші почуття. При придушенні почуттів, наше життя особливо не змінюється, ми, як і раніше, щось робимо, але не отримуємо задоволення від результату. Тоді ми підвищуємо рівень своїх вимог, але це не допомагає. І тоді, яких би висот ви не досягли, ви не відчуєте задоволення. Така втрата відчуттів називається психологічною анестезією, і на цій стадії вам зможе допомогти лише фахівець.

А тепер давайте згадаємо, що все почалося просто з ігнорування стільця ... Насправді, визнання того, що стілець є в кімнаті, може багато що змінити.

У загальному розумінні"стосунки" - це те, що відбувається з нами завжди, усвідомлюємо ми це чи ні.

Секс - це завжди стосунки! Але секс - це не завжди близькість!

Що таке близькість і чому це важливо?!!

Я буду відштовхуватися від понять близькості, які були визначені Еріком Еріксоном та Еріком Берном, близькість - це стан відкритості до іншого, коли ти відмовляєшся від маніпуляцій і просто знаходишся в моменті з іншим, не зраджуючи при цьому себе.
Якщо я відчуваю, що мене сприймають, бачать, поважають, відчуваю, що інший поряд зі мною не тільки фізично, але й духовно. Це відчуття неможливо ні з чим сплутати, бо ти розумієш, що тут мова йде про тебе, і інший для тебе так само важливий, як і ти для нього.

Близькість- це не тільки романтичні стосунки, близькість це якість стосунків. Коли я говорю про близькість, я не маю на увазі мімішність, зайчиків, лапусиків, не маю на увазі квіти і прогулянки під місяцем, поцілунки та обіймашки.

Близькість не обов'язково зробить вас на 100% щасливим. Більше того, близькі стосунки не є запорукою тривалих стосунків

Молоді люди думають, що закоханість, пристрасть, збудження і є близькістю, але це не завжди так. Я вважаю, що це обумовлено культурним аспектом, тому що книги, фільми, пісні, в яких оспівуються усі ці "я не можу без тебе жити / Ти сенс мого життя / Ти для мене все / Не відпускай мене / Не йди / - усе це лише нагнітанння пристрастей про стан закоханності.

Близькі стосунки в період закоханості неможливі. Закоханість - це насправді наші стосунки із самими собою, навіть якщо ми й обрали якусь конкретну людину, щоб проектувати свої почуття

Близькість починається лише тоді, коли ми роздивилися конкретну, обрану нами людину, і відкрили її для себе. Саме на цьому етапі закоханість переходить у близькість.

Якщо ви все-таки наважились на близькі стосунки, вам потрібно знати такі особливості:

- Відповідальність за те, що відбувається у стосунках, лежить порівну на всіх, хто перебуває у стосунках;

- Повага до Іншого і до Всього, що є в стосунках (слова, вчинки, почуття);

- Відкритість. У стосунках ви довіряєте і готові до щирості;

- Свобода Вибору. У КОЖЕН момент ви обираєте: перебувати у цих стосунках чи ні;

- Цікавість. Вам цікава Інша людина, і замість фантазій щодо того, якою вона є, ви готові ставити питання і пізнавати її;

- Розвиток у стосунках. Ви готові ризикувати і підвіщуваті рівень своїх вимог.

Секс - це завжди стосунки, але не завжди близькість, а близькість - це те, до чого варто було б прагнути. І не тільки в парі, але й в усіх стосунках.

Якщо ми згадаємо про переваги вільних стосунків, то в принципі, вони підходять під опис близькості, але у вільних стосунках присутнє уникнення стосунків, що не дозволяє виникнути близькості. Серйозні стосунки також можуть не бути близькими, оскільки тривалі стосунки можуть існувати на взаємних ілюзіях один про одного.

Але секс - це завжди відповідальність.

Вільні стосунки побудовані на тому, що ми займаємось сексом і більше ніхто нічого нікому не винен. Але.... від сексу бувають діти!

Та, як виявилося, не для всіх це очевидний факт. Наша культура побудована таким чином, що поява дитини вважається дивом. Коли я про це говорю, то чую у відповідь: та не може бути!!! На дворі 21 століття і всі знають, що діти можуть з'явиться від будь-якого статевого акту. Але спеціально для лекції я провела опитування, в якому було одне-єдине питання:
У якій ситуації шанс зачати дитину вищий?
1. Секс з коханою людиною, адже діти з'являються внаслідок кохання;
2. Дитина сама знає, коли з'явитися у вашому житті, і прийде тоді, коли потрібно;
3. Шанси рівні незалежно від того, наскільки ви близькі зі своїм партнером;
4. Будь-який сексуальний акт може призвести до вагітності.

Як бачите, 1-й і 2-й пункти та 3-й і 4-й за великим рахунком є однією відповіддю, але щоб було більше варіантів, я поділила їх на чотири.

В опитуванні взяли участь 232 людини, і ось які результати ми маємо:

6,9% вірять в те, що діти народжуються від кохання,
21,2% що діти проходять тоді, коли потрібно,
19,5% шанси рівні незалежно від того, наскільки ви близькі зі своїм партнером,
51,5% будь-який сексуальний акт може призвести до вагітності,

Тільки подумайте, 28.1% (це не так вже й мало!) вірять у диво дітонародження!

Наша культура побудована таким чином, що поява дитини вважається дивом. Це наш чуттєвий досвід, адже коли ми в дитинстві запитуємо у батьків, як ми з'явилися на світ, то чуємо, щось на зразок «мама з татом дуже кохали один одного - і у нас з'явився ти». Ми плід кохання наших батьків - саме з таким переконанням ми зростаємо.

З одного боку це нормально: не розповідати ж дітям, що мама з татом напилися на вечірці, переспали, мама завагітніла, і довелося одружитися. Але з іншого боку, це все виливається в переконання, які ведуть до безвідповідальності і перебільшення сили великого кохання. Це яскраво виражено у жінок: ми вважаємо, що діти народжується тільки від любові. І в одному реченні слова "секс" і "діти", викликають подив, ми ж говоримо, що діти це плід кохання, до чого тут секс ?!

Але останні 30 років суттєво змінили наше ставлення до шлюбу, зросла кількість матерів, які виховують дітей самостійно. І тут казочка на тему: діти - це плід кохання не прокатує, бо якщо це кохання, то де ж тоді татко? Так виникла нова казка на цю тему: діти приходять тоді, коли потрібно і від того, кого потрібно. Це теж дуже зручно, якщо ти випадково завагітніла, але з коханням не склалося і ти героїчно вирішила виховувати дитину сама, то для власного заспокоєння відмазка просто шикарна.

Дані Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї:

- Близько 70% дітей ростуть у неповній сім'ї;
- За останні шість років кількість одиноких матерів в Україні зросла в 20 разів і становить близько 600 тисяч;
-75% подружніх пар в Україні розлучаються вже в перші п'ять років спільного життя!

Усе б нічого, але нашій яйцеклітині і сперматозоїду начхати на всі наші переконання і фантазії з цього приводу. Вони роблять свою справу, цим малим все одно: любите ви свого партнера чи ні, ви знайомі 10 років чи 2 години, а може, ви просто були дуже п'яні, або вам стало нудно і самотньо.

Діти - це результат наших дій, це наша відповідальність.

Стосунки, які призводять до народження іншої людини та обумовлюють відповідальність за неї, не можуть бути безвідповідальні за своєю природою.

Для тих, хто займається ПРОСТО сексом з контрацептивами, ось деяка статистика.

Дані ТОП-9 методів контрацепції:

1. Стерилізація. Це найефективніший метод контрацепції з надійністю. 99,9% (на 1000 стерилізованих жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року буде 1 вагітність)
1. Оральні контрацептиви. Надійність оцінюється на рівні до 99,7% (від 1 до 9 вагітностей на 1000 жінок, які використовували тільки це вид контрацепції протягом року);
2. Внутрішньоматкова контрацепція. Надійність коливається від 99,2 до 99,8%. (в середньому 2 вагітності на 100 жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року)
3. Гормональні імплантати та ін'єкції. Ефективність методу - 90-99%. (В середньому 1 вагітність на 100 жінок, які використовували тільки це вид контрацепції протягом року)
4. Гормональний пластир або кільце близько 92% (4 вагітності на 1000 жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року)

5. Бар'єрні методи (презерватив, діафрагма, ковпачок і губка) 84-85% (від 2-20 вагітностей на 100 жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року) На даний момент презерватив і фемідоми (жіночий презерватив) - єдині засоби контрацепції, які оберігають від захворювань, що передаються статевим шляхом, зокрема ВІЛ-інфекції.
6. Календарний метод 60%. (25-40 вагітностей на 100 жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року)
7. Перерваний статевий акт. Надійність методу не перевищує 80% (18-27 вагітностей на 100 жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року)
8. Сперміциди. Ефективність не більше 70% (3-21 вагітності на 100 жінок, які використовували тільки цей вид контрацепції протягом року)

І наостанок найважливіше:

5 доказів того, що секс - це завжди відповідальність:

1. Від сексу бувають діти

2. ВІД СЕКСУ БУВАЮТЬ ДІТИ

3. Від сексу бувають діти

4. Від сексу бувають діти

5. Від сексу бувають діти

Кожен статевий акт може привести до вагітності та народження дитини, але якщо ви усвідомлюєте, що перебуваєте у стосунках, якщо ви знаєте, що таке близькість, то в незалежності від того, як складуться ваші взаємини з партнером, ви зможете дати дитині найважливіше - почуття близькості.

Мирослава МЫРОШНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини