MENU

Що відбувається навколо ГПУ

3436 0

Верховна Рада не ухвалила в першому читанні законопроект, що розширює коло осіб, які претендують на посаду генерального прокурора України.

У парламенті парадоксальним чином поєдналися голоси противників посилення впливу президента в ГПУ (фракція Самопоміч, Батьківщина, Радикальна партія, а також багато позафракційних депутатів не хочуть, щоб новим генпрокурором стала людина президента) та прокурорського лобі. До речі, саме завдяки прокурорському лобі в профільному Комітеті був завалений даний законопроект, щоб проштовхнути замість нього проект Развадовського - Паламарчука. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише політолог Володимир Фесенко.

Керівництво прокуратури, Севрук & Co (Юрій Севрук - в. о. генпрокурора України - НВ), виступає проти того, щоб відомство очолила чужа людина, навіть якщо це людина президента. На сьогодні робиться все, щоб у відомство не потрапив хтось, хто хоча б частково, стане ламати корпоративний контроль, що там панує. Тому сьогодні, як не парадоксально, голоси тих, хто хоче оновлення прокуратури, об'єдналися з тими, хто не проти законсервувати нинішній стан речей.

За підсумками проваленого голосування можна зробити такий висновок: оновленій коаліції слід ретельніше стежити за дисципліною і забезпеченням голосування за важливі законопроекти. Крім того, необхідний резерв голосів, щоб і уряд, і президент могли при необхідності проводити через парламент свої ініціативи.

Майбутні варіанти розвитку ситуації з призначенням нового генпрокурора такі: або спробують проголосувати ще раз (для цього потрібно зібрати необхідну кількість голосів), або шукатимуть нейтральну кандидатуру. Важко сказати, якими можуть бути альтернативні варіанти. Щоб нейтралізувати прокурорське лобі, можуть піти на компроміс і погодитися на кандидатуру, наприклад, Анатолія Матіоса, головного військового прокурора України або іншого давнього працівника прокурорського відомства Сергія Горбатюка. Правда, остання кандидатура менш імовірна.

Жоден політик, жодна політична сила в Україні не вірять у незалежного прокурора. Потрібно бути реалістами. В наших умовах абсолютно незалежного прокурора не буде апріорі. Безумовно, президент не поставить на людину, яка потенційно може стати його противником. Тому потрібно знайти того, хто влаштовував би і президента, і необхідну кількість депутатів у парламенті.

Володимир ФЕСЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини