MENU

Показові підступи акредитації на тимчасово окупованих територіях

2336 0

Рік тому бойовики висунули вимогу до міжнародних гуманітарних організацій – акредитуватися і зареєструватися на окупованих територіях. Мовляв, тільки в такому випадку ім дозволять працювати на окупованому Донбасі. Украінська сторона відразу жорстко заявила, що це є порушенням українського законодавства і міжнародних норм, спроба таким чином легітимізувати бойовиків і іх режимів на іх вимогу і шантаж. Міжнародні гуманітарні організації мають відповідну реєстрацію в Украіні і можуть безперешкодно працювати в усіх українських регіонах. Більше того, 7 пункт Мінських угод вимагає безперешкодного доступу гуманітарних організацій на всі постраждалі від конфлікту територіі.

Міжнародні гуманітарні організації зайняли звичну позицію: ми нейтральні, поза політикою, поза конфліктом, ми маємо виконувати гуманітарну місію, ми не визнаємо бойовиків, але все ж акредитуємося, щоб допомагати простим людям. Нас навіть почали обережно запитувати: як би украінська влада поставилися, аби міжнародні гуманітарні організації завозили допомогу через неконтрольовані ділянки кордону з боку РФ, бо бойовики вимагають так завозити гуманітарку, ну й тощо. Ми жорстко протестували, говорили про необхідність всім сторонам виконувати мінські угоди й українське законодавство. Ми надавали "зелені коридори" для гуманітарних вантажів міжнародних організацій, аби тільки бойовики іх приймали....

Гуманітарні організації потихеньку заповнювали якісь "реєстраційні бумажки" бойовиків, щоб "працювати і допомагати"... Результат: їхня діяльність все одно повністю заблокована бойовиками. З літа 2015 року! . "Медиків без кордонів", структури ООН видворені з окупованих територій, інші гуманітарні організації так само не можуть здійснювати там свою місію, МКЧХ не допускають до тюрем... Не допомогли ніякі реєстраційні папірці, а деякі організаціі бойовики взагалі звинуватили в ...шпіонажі.

Чомусь згадалося в контексті дискусіі про акредитацію украінських журналістів у бойовиків. До речі, поки що бойовики категорично не збираються допускати украінські ЗМІ на можливі вибори – теж дуже показово.

Ірина ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини