Як нова українська урбаністика бореться з управлінським совком у Києві
Тут просто на очах нова українська урбаністика бореться з конкретним управлінським неолітом в Києві. Поки неоліт і старість перемагають, але тре щось з цим робити. Тільки от що?
Почитайте, будь ласка, це звернення від Київ Маркету. Ці люди роблять надважливу справу насправді, а саме створюють оті самі горизонтальні зв'язки і через них нове, сучасне, свіже культурне середовище.
А тим часом, якісь зкам'янілі мастодонти й тиранозаври з "музею розбудовчих досягнень" намагаються перетворити нашу улюблену Пейзажну Алею на привокзальний базарчик з ларьками і гівно-мотлохом. Вже перетворили.
Може хтось має якісь виходи на пана Кличка, чи іншого якого монстра, аби натякнути і донести думку про те, ну ви знаєте про що. Про оце все.
Бо це якась навала замогильних зомбі, нахуй. Ненавиджу.
"Відкритий лист
Два роки тому в Україні закінчилася революція, почалася війна. Ми опинилися в країні з новою реальністю і гострою потребою допомагати один одному.
У центрі столиці на Пейзажній алеї ми створили вуличний фестиваль, на якому дали можливість киянам і гостям познайомитися один з одним. Молодим українським брендам розповісти про себе. Музикантам і художникам знайти аудиторію. Добрим ініціативам отримати відгук серед городян і врятувати багато життів.
Після важкої кривавої зими ми нарешті зустрілися не для того, аби скидати і руйнувати, а для того, аби створювати.
Протягом року відбулося десять фестивалів. Ми зібрали не одну сотню тисяч гривень на допомогу різним благодійним ініціативам. Познайомили між собою активних і світлих. З Київ Маркета виросли шоуруми і цілі мережі магазинів українських брендiв. Деякі виробники представлені тепер по всій Україні і в інших країнах теж. Вони з гордістю пишуть на своїх виробах: made in Kyiv. Ми стали платформою для молодих авторів. Початком різного роду вуличних фестивалів по всій країні. Прикладом того, що суспільний міський простір раз на два місяці може трансформуватися в Океан Добра, повний поваги та цінності людського життя.
Ми завершили нашу діяльність рік тому, коли чиновники в сотий раз стали перешкоджати проведенню івентів на Пейзажці. Не бачили в собі сили боротися за одну конкретну територію, тому що ми не є професійними івентщікамі, а лише хотіли б допомагати людям. Також не були впевнені в тому, що жителям міста наш фестиваль дійсно потрібний, що, підведемо підсумки тепер, і результат виявиться настільки приголомшливим. Орендувати приватну локацію і робити фестиваль бізнес-проектом в наші інтереси і цілі не входить. А боротися наодинці із департаментом торгівлі КМДА за те, аби замість кіосків на Пейзажці раз на два місяці проходив Океан Добра, для нас, людей зайнятих іншою професійною діяльністю, виявилося завданням непосильним.
У квітні 2016 роки ми все ж зважилися зробити ювілейний івент. Подали заявку в КМДА, де докладно описали зміст заходу. Через 2 місяці, коли івент мав би вже відбутися, нам передзвонили і повідомили, що заявку відхилено без пояснення причин.
Одночасно з цим було відхилено заявки іншого заходу - наших друзів - фестивалю День Вуличної Музики Київ - 21 травня 2016.
На Пейзажній алеї департаментом торгівлі КМДА в особі його голови - Максима Кузьменка - розгорнута щоденна торгівля кавоварок, кальянів, якоїсь їжі і солодкої вати.
Через ці торгові точки Мерії жителі міста і наші гості відтепер позбавлені можливості відвідати фестиваль День вуличної Музики, який проходить лише один раз на рік. І наш Київ Маркет теж. Який не проходив більше року і також планувався як одноразовий захід.
Наші заходи відвідувало багато тисяч людей. Іноземні гості та журналісти з усього світу. Ми безумовно формували позитивний імідж міста, а також стали підтримкою для представників молодої творчої генерації і малого бізнесу. На нашому відкритому концерті академічної музики побували сотні киян. Ми досі отримуємо листи подяки за нього.
Тому повірити, що мер міста або його оточення зацікавлені в кіосках на алеї більше, ніж в такого масштабу культурних заходах, ми не можемо.
І зараз звертаємося до мера міста - Віталія Кличко - з цим листом. Ми просимо про допомогу.
А також звертаємося до вас, друзі. Якщо бодай чимось були корисними, якщо вірите в нас і бажаєте змінювати реальність разом, якщо підтримуєте нашу ініціативу, напишіть, будь ласка, про це в коментарях. Будемо також дуже вдячні за поширення поста.
Любимо вас. І віримо у здоровий глузд.
З повагою, організатори міської ініціативи Київ Маркет
_______________
Открытое письмо
Два года назад в Украине закончилась революция, началась война. Мы оказались в стране с новой реальностью и острой потребностью помогать друг другу.
В центре столицы на Пейзажной аллее мы создали уличный фестиваль, на котором дали возможность киевлянам и гостям познакомиться друг с другом. Молодым украинским брендам рассказать о себе. Музыкантам и художникам найти аудиторию. Добрым инициативам получить отклик среди горожан и спасти много жизней.
После тяжелой кровавой зимы мы наконец-то встретились не для того, чтобы свергать и рушить, а, чтобы созидать.
В течение года состоялось десять фестивалей. Мы собрали не одну сотню тысяч гривен в помощь самым разным благотворительным инициативам. Познакомили между собой активных и светлых. Из Киев Маркета выросли шоурумы и целые сети магазинов с маленькими украинскими брендами. Некоторые производители представлены теперь по всей Украине и в других странах тоже. На своих товарах они с гордостью пишут: made in Kyiv. Мы стали платформой для молодых авторов. Началом разного рода уличных фестивалей по всей стране. Примером того, что общественное городское пространство раз в два месяца может трансформироваться в Океан Добра, полный уважения друг к другу и ценности человеческой жизни.
Мы завершили нашу деятельность год назад, когда чиновники в сотый раз стали препятствовать проведению ивентов на Пейзажке. Не видели в себе силы вести борьбу за одну конкретную территорию, так как не являемся профессиональными ивентщиками, а только хотели бы помогать людям. Не были уверены в том, что жителям города наш фестиваль действительно нужен, что, подведем итоги теперь, и результат окажется настолько ошеломляющим. Арендовать частную локацию и делать фестиваль бизнес-проектом в наши интересы и цели не входило. А бороться водиночку с департаментом торговли КМДА за то, чтобы вместо киосков на Пейзажке раз в два месяца проходил Океан Добра, для нас, людей занятых иной профессиональной деятельностью, оказалось задачей непосильной.
В апреле 2016 года мы все же решились сделать юбилейный ивент. Подали заявку в КМДА, где подробно описали суть мероприятия. Через 2 месяца, когда ивент должен был бы уже состояться, нам перезвонили и сообщили, что заявка отклонена без объяснения причин.
Одновременно с этим были отклонены заявки другого мероприятия - наших друзей - фестиваля День Уличной Музыки.
На Пейзажной аллее департаментом торговли КМДА в лице его главы - Максима Кузьменко - развернута ежедневная торговля кофемашин, кальянов, какой-то еды и сладкой ваты.
Из-за этих торговых точек от Мэрии жители города и наши гости отныне лишены возможности посетить фестиваль День Уличной Музыки, который проходит один раз в году. И наш Киев Маркет тоже. Который не проходил больше года и также планировался как разовое мероприятие.
Наши мероприятия посещало много тысяч людей. Иностранные гости и журналисты со всего мира. Мы безусловно формировали положительный имидж города, а также стали поддержкой для представителей молодой творческой генерации и малого бизнеса. На нашем открытом концерте академической музыки побывали сотни киевлян. И мы до сих пор получаем письма благодарности за него.
Потому поверить, что мэр города или его окружение заинтересованы в киосках на аллее больше, чем в такого масштаба культурных мероприятиях, мы не можем.
И сейчас обращаемся к мэру города - Виталий Кличко - с этим письмом. Мы просим о помощи.
Также обращаемся к вам, друзья! Если однажды хоть чем-то были вам полезны, если верите в нас и хотели бы менять реальность вместе, если поддерживаете нашу инициативу, напишите, пожалуйста, об этом в комментариях. Будем также очень благодарны за распространение этого поста.
Любим вас. И верим в здравый смысл.
С уважением, организаторы городской инициативы Киев Маркет
UPD: Фестивалю День Уличной Музыки после всего резонанса за полчаса выдали разрешение!!!"
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки