MENU

На архітектурному фестивалі в Києві розкажуть про зв'язок між публічним простором і культурним життям міста

1709 0

Завтра, 19 травня, в Києві відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю архітектури CANactions. Він проходитиме в Музеї Івана Гончара, що на вулиці Лаврській, 19, і триватиме до 21 травня.

Фестиваль CANactions – це відкрита платформа для комунікації та співпраці між людьми з різних країн та різним професійним досвідом, кожного року її відвідують більш як 3500 відвідувачів. Мета проекту – об'єднувати людей, які прагнуть впроваджувати позитивні зміни в містах, працюючи з невизначеністю та складністю сучасного світу. Програма фестивалю дозволяє сформувати унікальну атмосферу обміну ідей та досвіду: відвідувачам запропоновані не тільки суто професійні лекції та воркшопи, але й відкриті суспільні дискусії та конкурси, а також культурні виставки та кінопокази.

Загальна статистика CANactions: 12 конкурсів для молодих архітекторів – 8 міжнародних воркшопів – 82 презентації молодих архітекторів – 92 лекції провідних архітекторів – 4 конференції – 4 майстер класи – 77 круглих столів – 3 конкурси ідей – 24 покази фільмів – 3 міжнародні конкурси – 15 виставок.

На уроках майстерності Литву буде представляти архітекторка Еляна Архіповайтє, яка вже протягом десятиріччя досліджує можливості розвитку міста. 20 травня відбудеться лекція Еляни Архіповайтє "Політика простору: участь громади у місцевому управлінні".

Із 19 до 21 травня проходитиме воркшоп RE: IVAN HONCHAR MUSEUM PLACEMAKING. Його тема вшанує унікальну локацію, де цього року проходить CANactions 2016. Це Національний центр народної культури Музей Івана Гончара, заснований 1993 року на базі приватної колекції Івана Гончара, колекція якого налічує понад 15 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць. Метою воркшопу є переосмислення громадського простору на запропонованій території – музею й прилеглої до нього території – та практичне фантазування на тему сучасного музею традиційного одягу та текстилю.

"Ми будемо ставити питання, як публічність простору у Києві може мати зв'язок з загальним культурним життям міста. Сприйняття громадського простору постійно змінювалося разом з історією України і зараз ми хочемо запросити зацікавлену сторону Музей Івана Гончара поділитися та обговорити, який зв'язок має музей з громадськими просторами і як вони можуть брати участь у placemaking їхнього міста та середовища проживання", – зазначила кураторка заходу Еляна Архіповайтє.

Воркшоп з Еляною Архіповайтє організовано в рамках найбільшого спільного міждержавного проекту Литви та України «"Литва-Україна. Культурне партнерство 2016". Окрім представлення українській аудиторії різноманітної і багатогранної сучасної литовської культури, проект покликаний укріпити культурні зв'язки, підтримати та сприяти розвитку тісного співробітництва та обміну досвідом між обома державами. Впродовж року українці матимуть можливість ознайомитися з таким проявами литовської культури, як фотографія, архітектурний дизайн, література, музика, театр, мистецтво та мода.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини