Чому Україні потрібна приватизація
В Україні існує близько 3,500 державних підприємств, і цього року влада планує дозволити приватизацію 450 з них, в тому числі й великих компаній, зокрема Одеського припортового заводу, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук.
Приватизація державних підприємств – це правильний хід, оскільки саме ці підприємства є в нашій країні основними джерелами корупції. Відповідно, чим менше їх залишиться в державній власності, тим менше у нас буде проблем, пов'язаних з тим, що хтось сидить на "годівниці" і пробиває собі певні вигоди через міністерства.
Також з'явиться набагато більша ймовірність, що міністерства будуть займатися власними справами, самообмежуючи собі доступ до бізнесу і допомагаючи йому розвиватися, замість того, щоб займатися розподілом потоків.
Противники приватизації висувають контраргумент – у низки інших країн великі підприємства управляються державними структурами. Але в наших реаліях тотальної корупції боротися з її проявами в кожному окремо взятому випадку не виходить. Потрібно просто системно відмовлятися від речей, які генерують корупцію, – інакше нам ніколи не вдасться позбутися.
Тому я цілком підтримую приватизацію, яким би не був інвестор. Добре, якщо це буде іноземний інвестор – адже це означає прихід валютних інвестицій. Якщо український – не так добре, оскільки він, швидше за все, буде тим чи іншим чином пов'язаний з людьми, які займалися продажем цього держпідприємства.
Але навіть цей варіант краще, ніж державна власність: адже заяви про те, що ці підприємства належать усім нам – порожні слова. Насправді державні підприємства належать тим, хто сидить на потоках і, навіть якщо вони не отримують безпосередньо грошей з бюджету, все ж спотворюють економічну реальність, отримуючи нехай і непряму допомогу від влади.
Що стосується ціни приватизації – завжди знайдуться люди, які скажуть, що можна було продати дешевше або, навпаки, дорожче. Завжди будуть ті, хто скаже: "Потрібно було чекати, тоді ми змогли б продати підприємство на піку". Ціна, звісно, важлива, але в нашому випадку набагато важливіше запустити процес і закрити існуючі в нашій системі годівниці.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки