MENU

Реформа МВС – ми йдемо далі: нові дільничні офіцери поліції і старт реформи слідства

2632 0

Минулого тижня патрульні поліціянти Маріуполя склали присягу на вірність народу України, й у 31-му місті України заступили на службу працівники 28-го управління Департаменту патрульної поліції НПУ.

Ми завершили перший етап реформи.

І тепер йдемо далі. Реформа – як велосипед: зупинився – значить упав:). Тому – тільки вперед!

Сьогодні, 7 червня, я хочу презентувати наступний етап нашої поліційної реформи – опублікувати нову "дорожню карту", за якою ми підемо далі.

На нинішньому етапі продовжуємо будувати нову поліцію. Суспільство чекає і вимагає оновлення правоохоронної системи, тому саме поліційний блок МВС для нас залишається пріоритетним.

У наших планах – підвищення якості патрульної поліції, створення корпусу дільничних офіцерів поліції, формування підрозділів з патрулювання і контролю дорожнього руху на трасах. Також завершення організації мережі груп швидкого реагування в областях і реформування одного з найскладніших і фундаментальних елементів поліції – слідства.

Сьогодні Національна поліція оголошує відкритий конкурс на заміщення вакантних посад дільничних офіцерів поліції і слідчих.

Ми створимо корпус дільничних офіцерів поліції чисельністю 9100 осіб. У слідстві НПУ, після перепідготовки діючих працівників і навчання нових, будуть працювати 10500 поліціянтів.

Ми віримо, що фундамент реформи – люди. І тому даємо можливість проявити себе як тим, хто вже має досвід роботи в правоохоронних органах, але готовий приймати нові, здорові принципи роботи і філософію відкритості та співпраці з громадянським суспільством, так і тим, хто має необхідну кваліфікацію, однак раніше не служив у системі Національної поліції.

Алгоритм відбору на всі вакантні посади в поліцію України – уніфікований, а критерії прості й прозорі: до конкурсу допускаються громадяни України, які мають повну вищу освіту і не мають судимості.

Тих, чиї дані відповідають вимогам посад, чекає відбір у шість етапів:

• General Skills Test (тест загальних навичок), який перевіряє кандидата на аналітичні й логічні здібності;

• медична комісія;

• перевірка фізичної підготовки (відповідно до профілю роботи);

• психологічне тестування;

• співбесіда;

• спецперевірка.

Чесність, добропорядність, вміння працювати на результат, цілеспрямованість, мотивація і готовність до командної гри – це риси, яких ми очікуємо від офіцерів Національної поліції України!

Ті, хто успішно пройшли шість етапів відбору, обов'язково направляються на навчання, програма якого залежить від роду діяльності. Але навчання обов'язкове для всіх – і тих, хто служив у міліції, і для новачків поліції.

У нас уже працює спільний з ОБСЄ (і за рахунок її донорської допомоги) проект перепідготовки дільничних офіцерів, які пройшли переатестацію. Сьогодні переатестація працівників поліції закінчена в шести областях (Київській, Волинській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Хмельницькій) та Києві. Відповідно, в рамках цього проекту вже заплановано провести перепідготовку 1366 працівників.

Що стосується слідчих. Після успішного проходження конкурсу кандидати з найкращими результатами пройдуть спеціальний курс навчання, який ми розробили спільно з нашими іноземними колегами. Для нас важливо йти в ногу зі світовими тенденціями криміналістики, тому при розробці концепції ми враховували досвід найуспішніших країн.

Так, ми вимогливі і відбір непростий! Але тих, хто пройде конкурс і обов'язкове навчання, і переатестованих, і нових працівників, чекає повага і довіра суспільства, пристойна зарплата (дільничні офіцери – від 6000 грн., слідчі – від 10000 грн.), нова форма.

Хочу звернути увагу: рівень тестових вимог до віку, здоров'я та фізичної підготовки при уніфікованому алгоритмі відбору в принципі, визначається характером роботи в кожному конкретному підрозділі.

Слідчий може дозволити собі мати рівень фізпідготовки, характер і вік Еркюля Пуаро, комісара Мегре і навіть Ніро Вульфа за умови, якщо в нього інтелект і логіка Еркюля Пуаро, комісара Мерге і Ніро Вульфа!:)

А ось на посади дільничних офіцерів поліції ми запрошуємо молодих і спортивних. Активність і витривалість – важливі властивості для "універсального поліціянта" поряд із логікою та інтелектом.

На наступних етапах реформи ми бачимо перспективу розвитку слідчого апарату в об'єднанні оперативних працівників і слідчих за різними напрямками та створення інституту детективів. Це загальний концепт. Хоча, швидше за все, у деяких спеціальних підрозділах залишимо слідчих і оперативних працівників як окремих фахівців.

Отже! Із сьогоднішнього дня ми стартуємо в Київській області – відкриваємо набір 250 дільничних офіцерів і 50 слідчих. Для участі в конкурсі насамперед потрібно подати заявку на сайті Управління НПУ в Київській області. Там же можна детально ознайомитися з критеріями і процедурою відбору. Далі, як і з патрульною поліцією, ми почнемо конкурсні відбори віялом по всій країні.

Мене часто запитують, коли буде закінчена реформа МВС? Реформу можна буде вважати завершеною тільки тоді, коли сьогоднішні молоді хлопці з маленькими зірочками на погонах навчаться, наберуться досвіду й посядуть керівні пости. Коли вся поліція на всіх рівнях буде Служити і Захищати. Коли кожен громадянин буде довіряти поліціянтові, а кожен поліціянт заслужить цю довіру.

Скільки б ми не планували структурних реформ, вони не стануть ефективними без опори на вмотивованих чесних людей із гідною зарплатою. Ми вибираємо саме таких людей і розраховуємо на розуміння і підтримку влади та суспільства, коли просимо і наполягаємо на достатньому матеріальному забезпеченні поліції.

А ті, хто втомився, розчарувався і втратив віру, я впевнений, візьмуть паузу, перепочинуть, а потім озирнуться на пройдений вже шлях і знайдуть мотивацію продовжувати його разом із нами.

Реформа – це непростий шлях тривалістю кілька років. Ми пройдемо його разом із вами, крок за кроком, не боячись труднощів і залишаючись оптимістами!

Арсен АВАКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини