MENU

Кальян – отрута чи глибока філософія Сходу?

2274 0

Навіщо ти куриш кальян? Це ж отрава! - запитав мене та одразу ж зробив осудливий висновок мій гарний товариш.

Я задумалася. Кальян я дійсно курю і можливо трохи більше ніж інші, хоча... На сьогоднішній день, все більше ресторанів та кафе пропонують покурити на своїх терасах ароматні Shisha҆s. Ця тема мене зацікавила та й захотілося роз'яснити моєму товаришу (і не тільки йому), що саме значить курити кальян та чи є в цьому занятті сенс.

Shisha (в перекладі з арабської - кальян), або ще «наргілла» - пристрій для куріння з ароматним димом. І це не просто звичка палити, а скоріше традиція, котра пронизує коренями посушливі пустелі. В далекі часи, коли каравани переміщалися довгими місяцями піщаними просторами, розслабитися та насолодитися нічною прохолодою було важливим ритуалом подорожуючих пілігримів. Вони сідали довкола вогнища, заварювали запашний чай та мовчки потягували ароматний дим кальяну. Своєрідна «трубка миру», в кальяні швидше була «трубкою спокою», майже медитації. Східні люди взагалі не часто поспішають, бо за їхньою філософією кожна справа потребує уваги, а подія стається рівно тоді, коли ти готовий її прийняти в своє життя.

Я з дитинства все робила швидко, тому для мене цей ритуал став ще й мотиваційним елементом. Крім того, потягуючи відфільтрований дим зі смаком м'яти чи цитрусових, спокійно можна працювати, а ще краще творити. Бо все твоє єство налаштовується на конкретну справу. І концентрація і внутрішній спокій вражають результатами. Я людина творча, до того ж відчуваю потяг до деяких течій східної культури, тому для мене курити кальян стало нормою. А після туристичної подорожі, цей потрібний ґешефт «оселився» вдома. І якщо для більшості придбання «наргілли» зводиться до сувенірного набору, то в мене критерії відбору були досить високі. До того ж спілкування з місцевими торгівцями наповнилося цікавими розповідями, коли вони зрозуміли, що перед ними професіонал, а не делитант і придбаний у них кальян використовуватиметься за прямим призначенням. Пам'ятаю, як на туристичному ринку Хургади зібралась ціла компанія торговців, коли сувенірний кальян, запропонований мені, був жорстко розкритикований з конкретними аргументами щодо його непридатності у використанні. Мене поїли чаєм, «укатували» та, зрештою, принесли чудовий мідний кальян ручної роботи із гарною фільтрацією, правильною колбою та герметичною трубкою. Більше того, щедрі єгиптяни настільки люблять поспілкуватися з зацікавленими їхньою культурою людьми, що в подарунок мені дісталися ще й купа табаків та вугілля. Насправді, вони щиро раділи, що знайшлася «біла леді», котра так тямуще розбиралася у їхньому крамі.

Я не палю цигарки, і раджу відмовитися від цією звички кожному. А от кальян це інша справа - в ньому зібранні суцвіття запахів Сходу, глибока філософія якого дає відповіді на багато запитань, допомагає краще налаштуватися на частоти світу, зрештою творити у гармонії. Коли в моїй роботі з відомим футболістом я зрозуміла, що він також полюбляє «попускати» ароматний дим, наша з ним синергія стала більш збалансованою. Так, після виснажливих переговорів та роз'їздів у справах, після безкінечного спілкування з журналістами та вирішення питань насущних, ми робили паузи на релакс в затишному закладі, курили кальян і пили чай, робочі моменти вирішувалися як за велінням «чарівної палички». Це надихало набагато більше, приносило задоволення та дозволило нам, розслабляючись, зблизитися та стати не просто колегами, а справжніми друзями. І я безмежно раділа від того, що така відома людина має спільні зі мною, навіть не звички, а дійсно світогляд, місцями однакову філософію.

Що ж таке кальян з технічної точки зору? Це апарат, що зовні дещо нагадує ракету. Такий собі заряд концентрації та заспокоєння, направлений до гори. Що також символізує зростання та духовну вдосконаленість особистості. Він складається з чаші, куди заправляють тютюн з відповідним смаком, коллаут, а раніше була фольга задля вугілля, які дають жар. Далі йде, власне сама трубка, оздоблена в металеву оправу - через неї проходить дим в колбу знизу із водою - це для фільтрації. Тепер як вдихаємо дим - крізь герметичний шланг, який є своєрідним провідником вже очищеного диму. Кількість смол у девайсі більша ніж у цигарок, а от нікотину майже зовсім немає. Тому залежність від кальяну апріорі не може бути такою високою, як від «нікотинових паличок», котрі вживає більшість населення. А головне, що цигарки люди викурюють на ходу, в поспішному потоці соціальних проблем. Насолода кальяном більше нагадує ритуал, коли потрібно присісти в затишку та налаштуватися на той потік, який обираєш. Можна писати статтю, власні думки, малювати картини, моніторити новини зі смартфону. Інформація заходить набагато краще, а творча жилка стає більш образною, легше поринаєш у спокійний, майже мрійливий стан. До речі, мріяти під медитацію з «наргіллою» також приємніше. Потягуючи запашний смак Сходу, наче відключаєшся від оточуючого, так часто гнітючого соціуму. Тим паче, що в закладах з цією послугою, в основному, збираються особистості, подібні до мене за світосприйняттям, або ті, кому потрібно в даний момент розслабитися та зібрати думки. Тому, тут можна зустріти і політиків, і спортсменів, і серйозних бізнесменів.

Наразі, куріння кальяну стало настільки популярним, що кожен ресторан від luxury-класу, до простого мережевого має за честь запропонувати своїм гостям цю послугу. Щоб краще відчути атмосферність Сходу та найкраще насолодитися курінням, раджу завітати до закладів де кальян для вас зроблять справжні професіонали східної національності. В Києві таких місць безліч, та найбільше, на мою думку, на вулиці Шота Руставелі. До того ж вони працюють майже цілодобово, що також дуже зручно. Тут вам будуть завжди раді наче вдома і ви матимете унікальну можливість зануритися в потік свідомості з присмаком культури Сходу.

Це ні в якому разі не заклик до того, щоб прямо завтра ви понеслися до найближчого кафе з кальяном, та спробувати дійсно варто. Насолода та внутрішня наповненість гармонією гарантована. Бо, коли «копнути глибше», то, враховуючи геополітичне розташування України та історичні події, в нас з вами теж є процент східних генів.

Отже, відкиньте забобони та поринаймо разом до чарівного світу культурного спокою за взаєморозуміння між людьми!

P.S. Другові та всім, кого ще тривожить питання, що кальян це отрута, моя тверда відповідь, пропущена та відфільтрована крізь власний досвід: кальян - це помічник в шаленому ритмі життя, провідник до духовних схованок наших душ. Перевірено та затверджено, enjoy!

З надією та внутрішнім спокоєм Ксенія Wish


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини