MENU

Кличка звинувачують у здачі скеру на Осокорках під забудову

2824 0

Кличко через суд "зливає" сквер, створений на крові громади.

Учора, 21 червня, в Київському апеляційному господарському суді розглядали справу щодо скасування рішення Київради про надання статусу скверу скандальній земельній ділянці біля станції метро "Осокорки". Цей сквер створили в червні минулого року, не дивлячись на те, що ще в квітні 2015 Віталій Кличко активно лобіював інтереси свого однопартійця, депутата Київради Сергія Котвицького, щодо будівництва на місці скверу торговельного центру.

Міський голова перед виборами був вимушений задовольнити вимоги громади та розірвати договір оренди землі з горе-забудовником. Однак після виборів вирішив повернути скандальну землю своєму однопартійцю. Для цього забудовник ТОВ "Скай-Буд ЛТД" подав позов на Київраду про скасування її ж рішення про створення скверу. 18 квітня цього року цей позов в одне засідання був успішно "злитий" Київрадою. Громада дізналася про це лише після того, коли забудовник розіслав комунальним службам листи щастя про заборону будь-яких дій щодо відповідної земельної ділянки в тому числі навіть заборону поливати дерева.

І це попри те, що раніше в юрдепартаменті Київради обіцяли активістів Осокорків інформувати про будь-які перешкоди щодо облаштування скверу.

Лише завдяки громадському супротиву Київрада була змушена подати апеляцію на рішення першої інстанції. Завдяки пікету, суді апеляційної інстанції були змушені залучити громаду в ролі третьої сторони, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, попри те, що представники забудовника клопотали про проведення закритого судового засідання, видаливши із залу вільних слухачів.

На вчорашньому засіданні представник громад Радислав Дутка зазначив, що Київрада при ухваленні цього рішення за поданням Кличка допустила умисно юридичні помилки в тексті рішення, які зараз використовує забудовник. Очевидно, що саме такий текст рішення був предметом кулуарних домовленостей Кличка і Котвицького. Попри це Дутка надав суду цілий ряд доказів на предмет порушення забудовником умов договору оренди, які засвідчують законність його розірвання. Через що цинічний план Кличка та Котвицького зривається.

Присутність нардепа від "Свободи" Юрія Левченка й участь громади, очевидно, була не в планах суду, які доволі розгублено ставилися до аргументованих юридичних позицій представника громади і вже втретє за два тижні оголосили перерву в засіданні.

Чи підуть судді стежкою, накресленою стратегами Кличка, про скасування його ж рішення про створення скверу та побудови на його місці торговельного комплексу – кияни дізнаються на наступному судовому засіданні 9 серпня.

Володимир ТИЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини