MENU

Росія має відповідати за збитки, спричинені довкіллю на тимчасово окупованих територіях – міністр екології

2193 0

Наслідки обстрілів в національному природному парку "Святі гори", знімок Д. Ширяєва

У результаті військових дій на Сході України та незаконної анексії Криму виникла низка екологічних загроз, пов'язаних із забрудненням довкілля та знищенням заповідників. Виявлено достатньо багато проблемних зон у природно-заповідному фонді Донецької, Луганської областей та на Харківщині, яка межує із зоною АТО. Оцінити реальні втрати можливо лише після проведення інвентаризації пошкоджень, спричинених військовими діями.

Нещодавно підписав доручення згідно з яким профільні служби (Держводагентство, Держекоінспекція та Держгеонадра) мають оцінити розмір майнових втрат внаслідок незаконної анексії Автономної Республіки Крим, Севастополя та тимчасової окупації частини Донецької і Луганської областей. На перші звіти чекаю вже 25 липня. Оцінивши ці дані, можна буде говорити про конкретні заходи зі збереження та відновлення існуючих територій та шукати механізми і джерела фінансування на вирішення екологічних проблем на цих територіях.

Ми використовуємо всі доступні механізми впливу на Російську Федерацію для отримання даних реальної екологічної ситуації на окупованих територіях. Україна вже направляла до Кремля відповідну ноту протесту щодо безповідального ставлення до довкілля в Криму й на Донбасі. Якщо доведеться, то будемо відстоювати свої права в міжнародних інстанціях.

Окуповані території були і залишаються невід'ємною частиною нашої держави, і на цих територіях діють Конституція та закони України, а отже, російська сторона повинна понести матеріальну відповідальність за збитки, зокрема, спричинені навколишньому природному середовищу. 

Остап СЕМЕРАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини