Тема Криму на міжнародній арені. Поступово рухаємось вперед?
Як говорить класик, "ітогі падвєдьом". По Криму. Попередні підсумки за останні кілька місяців-півроку.
Що маємо?
В результаті акції Меджлісу та громадянського суспільства по обмеженню комерційних поставок в тимчасово окупований Крим продовольства та інших товарів тема Криму повернулась в дискурс активної політичної дискусії в Україні.
Це щоправда призвело до посилення тиску на кримськотатарський народ і проукраїнське населення півострова, аж до заборони Меджліса в РФ та початку активного процесу "витискання" з півострову українських церков (УПЦ КП та УГКЦ). Хоча цей процес був безальтернативним.
Як наслідок блокади та посилення політики порушення прав людини в Криму маємо актуалізацію теми Криму на міжнародній арені:
- засудження політики РФ і, зокрема, заборони Меджлісу провідними міжнародними організаціями та об"єднаннями - РЄ, підсумкові документи самміту НАТО тощо;
- початок осмислення теми окупації Криму та формулювання своєї політики дружніми державами - ті ж підсумкові документи НАТО, останній законопроект Конгресу США на підтримку України, поступове утвердження на рівні політичних заяв та реальної політики того факту, що окупація Криму є частиною збройної агресії РФ проти України;
- поступове утвердження на міжнародній арені думки про те, що порушення прав людини в Криму та мілітаризація Криму нерозривно пов'язані; а також того, що окупація Криму змінює військово-політичний баланс сил між Росією і НАТО у великому регіоні - Чорне море-Каказ-Східне середземномор'я.
В Україні за той же час отримано запевнення президента Порошенка у його намірі формувати новий переговірний процес щодо Криму, його ж запевнення про готовність розпочати процес внесення змін до Конституції щодо визначення статусу Криму як Кримськотатарської автномії в складі України.
На рівні практичної політики створено порядок заохочення навчання і сприяння отриманню освіти в Україні громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території.
Також відбулись перші парламентські слухання з проблеми деокупації Криму (щоправда ВРУ пішля сьогодні на канікули, так і не удостоївши нас схваленням результатів цих слухань), які дозволили вперше почути і зібрати докупи широке коло думок з цієї проблеми.
Поступово рухаємось вперед.
Як би це не було іронічно, але іноземні уряди і партнери України наразі дещо випереджають українську владу в усвідомленні проблеми і формуванні відповідної політики.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки