MENU

Нові тренди сучасної європейської політики: компетентність, патріотизм, відповідальність і турбота про громадянина

3811 0

Ми познайомилися з Андреєм на каві у Києві пізнього жовтня 2014 року під час одного з його частих візитів в Україну і відразу відкрили безліч тем для розмов - від дипломатії і безпеки - до спорту.

Будучи молодим, але водночас досвіченим дипломатом і політиком, Пленкович захоплюється багатьма ігровими видами спорту: баскетболом, тенісом, ватерполом. З'ясувалося, що у нас багато спільних знайомих і друзів - від тодішнього посла України при ЄС Костянтина Єлісєєва - до головного хорватського переговірника про вступ Хорватії до ЄС Владіміра Дробняка...

Ім'я молодого хорватського дипломата Андрея Пленковича (Andrej Plenković) віднедавна доволі добре відоме в Україні.

Я б навіть сказав, якщо запитати українців, кого з сучасних відомих хорватів вони можуть назвати, то прізвище Пленковича (можливо ще заступника генсека ООН Івана Шімоновича) (Ivan Šimonović) буде мабуть чи не єдиним з-поміж хорватських політиків і дипломатів, яке згадають поруч з іменами добре знаних в Україні футболістів Даріо Срни, Домагоя Віди, Огнєна Вукоєвича, Луки Модрича, Івана Ракитича та, безумовно, Івіци Пірича, який безкорисливо допомагає українським воїнам і дітям, які зазнали жахів війни.

І це не випадково...

За два останні роки депутат Європарламенту, голова Делегації Європарламенту до Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Андрей Пленкович здобув серед українців авторитет і повагу за активну і послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень України, її суверенітету та територіальної цілісності.

Хорват Пленкович добре знає і розуміє Україну: глибинно, а не поверхнево. Будучи активним і важливим креатором європейської політики, він не завжди все може сказати публічно, а тим паче, зробити, але, знаю не за розповідями, що він є відданим другом України, для якої, враховуючи останні події, його подальша кар'єра і зростання можуть відкрити нові перспективи і набути ще більшого значення...

Днями Андрей був обраний новим головою Хорватської Демократичної Спільноти (Hrvatska Demokratska Zajednica) - партії, що уже впродовж більш ніж 25 років є однією з найчисельніших і найвпливовіших політичних сил у Хорватії.

Кампанія Пленковича на першу позицію у партії була позбавлена дешевої ейфорії, сценографії і акторства, як це робили його попередники. Як це часто роблять у нас.

Перші кроки новообраного керівника партії (з 208277 членів ХДС за нього проголосувало 97823) свідчать про те, що він добре знає, що і як робити.

Основа його знань і досвіду - правнича і дипломатична. Пленкович був важливим членом хорватської пеговорної команди з підготовки Угоди про стабілізацію і приєднання між РХ і ЄС.

Він готував заявку на вступ Хорватії до ЄС у 2002-2003 роках, лобіював статус кандидата у 2004 і початок переговорів про вступ у 2005.

Згадані функції він успішно виконував з позицій заступника керівника місії РХ при ЄС, заступника посла у Франції, урядового державного секретаря з європейської інтеграції.

Пленкович є однаково близьким як до простих людей і їхніх проблем, так і до хорватських та європейських політичних еліт.

Зараз Пленкович формує команду, основу якої, враховуючи фах і специфіку кар'єри лідера, складають переважно дипломати: екс-міністр закордонних справ Гордан Яндрокович; давній соратник Пленковича, досвідчений представник "тихої дипломатії" і один з перших хорватських депутатів у Європарламенті Давор Іво Штаєр (Davor Ivo Stier). В команді Пленковича і теперішній міністр закордонних справ Міро Ковач (Miro Kovač), який обіймає і посаду зовнішньополітичного радника у ХДС. Команду уже називають "партією в дипломатичних рукавичках".

Пленковичу, який, представляючи свою програму, наголосив, що сповідуватиме політику примирення першого хорватського президента д-ра Франя Туджмана, місцеві політичні оглядачі і преса пророкують велике майбутнє: завдяки фаховості, поміркованості, сповідуванню традиційних цінностей, опертю на національну історію, глибокому розумінню сучасних потреб і проблем хорватів та Хорватії.

Поєднуючи досвід і молодість, Пленкович, власне, пропонує хорватським громадянам НОВУ КУЛЬТУРУ ПОЛІТИКИ, НОВУ ВІЗІЮ І ПІДХОДИ, які базуватимуться на відповідальності і єдності.

Новий лідер в центрі уваги хорватської преси: провідні медіа прихильні до інтелігентного, елегантного і приємного у спілкуванні Пленковича. Їм імпонують його публічні виступи: "чіткі, без надриву і без грубих слів".

Нова функція Андрея Пленковича і його політична перспектива відкривають перед Україною шанси одержати впливового партнера на південному сході Європи.

На моє глибоке переконання, серед країн-членів ЄС саме Хорватія на півдні, разом з Польщею на заході і Литвою на півночі Східної Європи можуть і мають стати справжніми стратегічними європейськими партнерами України.

Я наполягаю, що держава Україна, так як це робимо ми у громадсько-політичному русі "Справедливість" Валентина Наливайченка, має використовувати безцінний досвід Хорватії, що пройшла страшну війну 1991-1995 років. Мова йде не лише про воєнні аспекти, але й про гуманітарні і, передусім, про опіку над нашими воїнами та їхніми родинами.

А поки Хорватія готується до позачергових парламентських виборів, які відбудуться, найімовірніше, уже 11 вересня ц.р.

В разі перемоги, яку пророкують очолюваній Пленковичем ХДС, та формування нової коаліції, він може стати новим прем'єр-міністром Хорватії.

Але й не це найголовніше...

Уже сьогодні Пленкович започатковує нові тренди та диктує нову політичну моду не лише у Південно-Східній Європі, але й у Європі загалом.

Україні потрібні такі друзі.

Україні потрібні такі лідери, як Андрей Пленкович.

Маркіян ЛУБКІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини