MENU

Як подорожувати залізницею навіть якщо квитків на потяг немає

3848 0

Особливістю "Укрзалізниці" є те, що у випадку відсутності прямого потягу або ж квитків на прямий потяг вам ніколи не запропонують проїзд із пересадкою, але, звісно ж, така опція можлива. То що ж робити, якщо в касі нам кажуть, що квитків на сьогодні немає? Безуспішно чекати на вокзалі чи відмовитися від мандрівки? Зазвичай люди, коли поспішають, готові заплатити будь-які гроші і, відповідно, підуть на автобус, скористаються BlaBlaCar чи літаком. Але не варто так поспішати тратити гроші. Ми все одно можемо поїхати залізницею навіть за відсутності квитків. Не вірите? Зараз я доведу.

Для прикладу, ми хочемо добратися з Івано-Франківська в Херсон.

Прямого потягу немає, що робити? На допомогу нам прийде німецька залізниця. Заходимо на сайт "Дойчебану" (Deutsche Bahn) і вписуємо назви населених пунктів у пошук латиницею – "Ivano-Frankivsk" та "Cherson" відповідно. Маємо результати.

Як бачимо з результатів, до Херсона можна добратися аж трьома шляхами через Львів та Одесу (дві пересадки), Львів і Миколаїв. Незалежно від того, який спосіб обрати, все одно доведеться їхати одну добу, проте можна вибрати час, коли це нам буде зручніше.

Мінуси цього методу:

– дізнатися ціну і наявність місць неможливо, зате ви швикдо можете перевірити це на сайті "Укрзалізниці";

– у базі "Дойчебану" немає електричок: "Укрзалізниця" вважає їх окремим видом транспорту, для них існує своя база даних і свої власні каси.

Звідки "Дойчебан" має доступ до такої інформації?

За міжнародними угодами як про рух авіатранспорту, так і про залізничний держави повідомляють одна одній, тому не тільки Україна має доступ до цієї інформації. Туж саму інформацію можна дізнатися на сайтах інших європейських країн, але перевага "Дойчебану" в тому, що сайт має мобільну версію та можливість вибору багатьох мов.

Сподіваюся, згодом така функція з'явиться й на сайті "Укрзалізниці". Треба не забувати, що реформа залізниці не може тривати один день, місяць чи рік. Справжня реформа залізниці повинна тривати років 10, а то й ще довше, тому поки її немає, можна скористатися допомогою "Дойчебану".

Ще одніа цікавинка, якою хочу поділитися, – це придбання двох чи більше квитків на один і той самий потяг. Наприклад, сайт нам показує, що немає квитків з Ужгорода до Києва, але якщо ми візьмемо квиток до Львова на цей потяг, а потім зі Львова до Києва на той самий потяг ми будемо мати те саме, що й цілий квиток. Справа в тому, що пасажири не завжди прямують на далеку відстань і місця інколи пустують. Все, що нам доведеться зробити, – це перейти з одного вагону в інший. Ціна квитка вийде трішки дорожча, бо в обох буде враховано ПДВ, але результат буде той самий.

Goaway


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини