MENU

Чому не можна приймати рішення на голодний шлунок

2516 0

Не хочете шкодувати про скоєне? Перекусіть перед відповідальним заходом! Дослідники з Академії Сальгренска при Університеті Гетеборга (Швеція) виявили, що пептидний гормон грелін, який виробляється, коли ми голодні, заважає приймати раціональні рішення. Лабораторні щури, яким вводили грелін, виявилися більш схильними до імпульсивних дій.

Час від часу кожен з нас діє необдумано, після чого лає себе за імпульсивність і брак терпіння. Це не завдає особливого дискомфорту, але іноді імпульсивність стає однією з головних складових СДУГ, обсесивно-компульсивного розладу, порушень харчової поведінки, зловживання наркотиками і алкоголем.

Більш ранні дослідження виявили зв'язок між імпульсивною поведінкою і їжею, проте її механізм досі не був доведений.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Нейропсихофрамакологія, заповнило цей пробіл. Дослідники простежили, як гормон грелін вплине на імпульсивність у щурів.

Як працює грелін - гормон голоду

Грелін - гормон, вироблений в шлунково-кишковому тракті, який діє на центральну нервову систему. Він проводиться, коли шлунок порожній. Після того, як шлунок заповниться, виробництво греліну припиняється. Грелін готує тіло до прийому їжі і впливає на клітини гіпоталамуса, викликаючи почуття голоду. Але роль греліну на цьому не закінчується. Він також бере участь у регулюванні та контролі поведінки за допомогою позитивних реакцій на споживання їжі, алкоголю і наркотиків.

Щоб виміряти імпульсивна поведінка, шведські вчені використовували щурів. Спочатку тварин навчили натискати важіль, щоб отримати ласощі в нагороду, а потім заохочували їх утриматися від натискання на кнопку заради більшої, але відкладеної в часі винагороди.

В ході експерименту грелін вводили безпосередньо в мозок щурів, штучно викликаючи у них почуття голоду. Виявилося, що підвищення рівня цього гормону веде до відмови чекати і підвищує ймовірність імпульсивної поведінки.

Як контролювати імпульсивну поведінку

Рівень греліну збільшується навіть під час нетривалого голодування, а якщо його концентрація підвищена протягом тривалого часу, це може викликати довгострокові зміни в мережах головного мозку, впливаючи на імпульсивність і здатність приймати зважені рішення.

В майбутньому отримані результати повинні допомогти вченим в розробці нових психотропних препаратів для лікування ожиріння, наркоманії та інших психічних розладів, що супроводжуються імпульсивністю, але вже зараз ви можете контролювати свої вчинки, трохи перекусивши перед відповідальною подією.

Ukrhealth


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини