MENU

Держспецзв’язок умисно зриває належний запуск системи е-декларування

4400 0

Як відомо, 15 серпня 2016 року має бути запущена система електронного декларування статків публічних службовців. Саме цю дату було підтверджено не тільки вищим політичним керівництвом держави Президентом України Петром Порошенком (відеозвернення від 11.08.16) та прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, але й затверджено рішенням Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 №2.

Сьогодні, у переддень запуску, серед суцільних маніпуляцій представниками влади, реконструюємо перебіг подій з особливим акцентом на 12-14 серпня. Події, які відбулися в ці дні, чітко вказують на умисне зривання процесу належного запуску системи е-декларування.

27 липня 2016 року Програма Розвитку ООН United Nations Development Programme... передала програмне забезпечення системи електронного декларування в НАЗК. Відтоді потрібно було лише отримати атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) системи електронного декларування від Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку).

Голова Держспецзв'язку Леонід Євдоченко особисто стверджував, що вищезгадана експертиза буде проведена до 12 серпня, що підтверджується також і графіком побудови КСЗІ, який був погоджений НАЗК і ДСЗЗІ ще 5 липня 2016 року.

Насправді, відбувається процес навмисного затягування, щоб відмовити у видачі атестату відповідності КСЗІ саме в останній робочий день перед запуском системи е-декларування.

12 серпня 2016 р. (вечір)

12 серпня експертна рада ДССЗЗІ ухвалила рішення про відмову у видачі атестату відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) системі електронного декларування в Україні.

13 серпня 2016 р.

11:00 13 серпня під час засідання НАЗК керівництво Держспецзв'язку - очільник відомства Леонід Євдоченко і його перший заступник Олександр Чаузов - спробували аргументувати відмову у видачі вищезгаданого атестату тим, що нібито існують ціла низка технічних та юридичних неповідповідностей, які потрібно усунути, не підтверджуючи це будь-яким фактажем.

На вимогу Міністра Кабінету Міністрів Oleksandr Saenko Держспецзв'язок мав надати повний перелік зауважень до безпеки програмного забезпечення системи електронного декларування до 14:00 суботи (13 серпня).

Ні о 14:00, ні о 17:00 співробітники Держспецзв'язку не спромоглися надати Висновок експертної організації ДЦКЗ ДССЗЗІ. Лише о 19:00 НАЗК разом із міжнародними партнерами та Розробником ПО системи електронного декларування - ТОВ "Міранда" - поїхали в Держспецзв'язок ознайомлюватися з Висновком.

Зауважимо, що спочатку їх довго не приймали, впустивши спочатку лише представників НАЗК. О 23:00 керівництво Держспецзв'язку дало згоду на допуск деяких експертів ТОВ «Міранда» і Світового банку для ознайомлення з зауваженнями, проте гриф ДСК «секретно» з Висновку не зняли, щоб залишити поле для маніпуляцій.

Варто звернути увагу, що письмово були викладені лише зауваження, що стосувалися виправлень у технічній документації на КСЗІ. Усно проговорювалися також зауваження до аутентифікації у систему електронного декларування через BankID, який виписаний у зареєстрованому Мін'юстом Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 10.06.2016 № 3 і в Технічному завданні на КСЗІ. Підключення до державних реєстрів, яке неможливо здійснити без держателів реєстрів і НАЗК.

Більше того, НАЗК просило не включати підключення до реєстрів у це КСЗІ на систему, оскільки не закінчена правова робота з держателями реєстрів. При цьому склалося враження, що співробітники Держспецзв'язку не розуміють, що таке BankID через технічні деталі, які не були ними узгоджені з Національним банком України.

До слова, через те, що Держспецзв'язок не визнає ідентифікацію через BankID, низка сервісів електронних послуг в Україні працює в режимі дослідної експлуатації.

14 серпня 2016 р.

О 11:00 14 серпня 2016 року розробників з ТОВ "Міранда" поїхали на робочу зустріч з експертами Держспецзв'язку для узгодження та вирішення всіх проблемних моментів, про які йшлося у Висновку експертної організації.

Лише о 13.20 до розробників ТОВ "Міранда" долучитися експерти з Держспецзв'язку. При цьому зауважимо, що, за попередньою інформацією, сьогодні - 14 серпня 2016 року - о 14:00 мала засідати експертна рада Держспецзв'язку для перегляду Рішення щодо видачі атестату відповідності КСЗІ.

На цій зустрічі Розробника змішували підписати Протокол зустрічі, у який були внесені письмові зауваження з Висновку експертної організації, а також усні зауваження, які неможливо виконати сьогодні і які не залежать від Розробника програмного забезпечення, а від низки державних органів. Просто перекласти відповідальність...

Лише о 15:40 Розробник вирвався з ДССЗЗІ і поїхав опрацьовувати зауваження, так і не підписавши протокол.

Наразі #боротьбатриває!

Нагадаю, сьогодні на вечір призначене засідання членів НАЗК, на якому будуть вирішувати, що робити із запуском системи електронного декларування - чи запуститься вона завтра і в якій експлуатації (дослідній vs промисловій)?

Підсумовуючи, члени Коаліція «Декларації під контролем» стверджують про безпідставне та умисне затягування процесу видачі атестату відповідності КСЗІ керівництвом Держспецзв'язку.

Більше того, цей процес явно узгоджується з очільницею НАЗК - Корчак Наталія - яка публічно ставить питання компетентності розробників програмного продукту під питання, при цьому не звертаючи увагу на деструктивну позицію Держспецзв'язку і не захищаючи інтереси власного відомства.

OLEKSANDR LEMENOV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини