MENU

Декомунізація та японський досвід боротьби з традиціями

4542 0

Я тут зацікавився історією Японії, а саме часом її модернізації та вестернізації у 19 столітті. От ви кажете декомунізація то, декомунізація сьо. Барельєф на Українському Домі знімають, просто якийсь ІГІЛ, панімаєш.

А у японців все було дуже жорстко, без толерантності і ліберальних маневрів. Все непродуктивне було викреслено з традицій і побуту тупо указами зверху. Від деяких різновидів традиційних зачісок, до класового суспільства в принципі. Неможна і все, а хто шото має проти - п*здує на Хоккайдо піднімати целіну.

Уявіть собі, імператор одним указом взяв і розігнав к х*ям цілу соціальну веству котра існувала і панувала не одне століття. Самураїв. Всі самураї в один прекрасний день пішли нах*й з усіма своїми родовими привілеями і пишаннями.

Однак, кожному самураю було видано грошову компенсацію за приниження і заборону носити катану. І знаєте шо? Самураї, переважно, свої компенсації просто пропили бо не були пристосовані до умов уже відкритої для зовнішнього світу країни. Вони не знали що робити з цими грошима.

Звичайно були і самурайські повстання але ж не дарма хитрожопий імператор окрім модернізації зайнявся ще й мілітарізацією. Як виявилося в першу чергу для того, щоби закошмаріть внутрішніх традиціоналістів. А кошмаріть Корею і Китай - це японці навчилися уже потім. Спочатку тренувалися на шляхетних котіках.

Взагалі дуже цікавий пласт історії, скажу я вам. Багато цікавого.

Іван СЕМЕСЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини