MENU

Заступник Манафорта міг мати зв'язок з російською розвідкою

3828 0

Раджу почитати: Заступник Манафорта міг мати зв'язок з російською розвідкою

(переклад статті Financial Times)

Коли Пол Манафорт, вже колишній очільник передвиборчої кампанії Дональда Трампа, десять років тому прибув до Києва щоб консультувати майбутнього Президента України Віктора Януковича, він покладався на одну особу яка мала бути його (Манафорта) вухами та голосом у якості перекладача.

Цією особою був громадянин Росії, Костянтин Килимник. Дехто з людей, що з ним раніше працювали, зауважили, що для команди Манафорта не було секретом те, що Килимник, військовий лінгвіст, був пов'язаний із російською військовою розвідкою.

На той час відношення Килимника до розвідки здавалось незначущим, оскільки його цінували за його «відмінну англійську», зауважують знайомі Килимника.

Зараз, колишні зв'язки Килимника, досі близького до Манафорта, із розвідкою набувають значущості, наголошують ті ж знайомі. Як любить жартувати Президент Росії Володимир Путін, немає такого терміну як «колишній офіцер розвідки».

Викриття Килимника загрожує поглибити протиріччя доброзичливих висловлювань Трампа на адресу Москви та пана Путіна під час виборчих перегонів - надаючи Трампу репутації першого американського проросійсько-налаштованого кандидата у Президенти, - та на адресу Манфаорта, який працював на опального Януковича усунутого від президентства під час Майдану у 2014 році.

Коло оточення Манафорта наполягає на тому, що його відставка жодним чином не пов'язана з його діяльністю в Україні. Кампанія Трампа перевела всі питання щодо відносин Манафорта та Килимника на самого Манафорта.

Але одна людина, дуже близька до діяльності Манафорта, сказала, що ці стосунки були діловими.

«Це цілком ймовірно, що офіцер російської розвідки має відношення до кандидата у Президенти, Трампа, - Костянтин Килимник дуже добре знає Манафорта, а Манафорт - права рука Трампа», - повідомляє джерело.

Манафорт, між тим, заявив, що його робота в Україні закінчилася у 2014 році, проте один із керівників «Опозиційного Блоку», що утворилася замість «Партії Регіонів», яку очолював Янукович, розказав що Килимник продовжував надавати консультації партії та роль Килимника не була формальною.

Пан Килимник не відповів на питання Financial Times чи він працював на російську розвідку. Проте він прокоментував п'ятничний репортаж Politico, звинувативши заплановану кампанію «відштовхнути» Манаафорта від Трампа та звести нанівець шанси останнього на перемогу.

«Я всього лише пішак в американській політичній грі яка не має відношення до України або її майбутнього», сказав він.

Роль незамінного помічника Манафорта надала йому виключну можливість встановити зв'язки із впливовими особами - як самого Януковича, так і олігархів та титулованих західних дипломатів.

Народжений в Україні у 1970 році Килимник відслужив у лавах російської армії. Його перша довготермінова робота після служби, у 1990 році, була у якості перекладача Міжнародного Республіканського Інституту IRI, американської неурядової організації розвитку демократії. Колишній співробітник IRI сказав, що Килимника та ще одного військового перекладача було взято на роботу через їх відмінне знання англійської.

«Ми знали, що вони працювали у російській розвідці, тому що вони сказали, що саме там вивчили англійську». «Це не було чимось надзвичайним», сказав колишній співробітник IRI.

Проте інший співробітник Інституту зауважив, що деякі працівники ІRI були впевнені в тім, що Килимник продовжував інформувати російську розвідку під час роботи в Інституті.

Також інша особа повідомила, що підозрювала Килимника у зв'язках із розвідкою, оскільки помічала його причетність до дій, що не були пов'язаними з Килимника безпосередньою роботою Килимника.

Керівництво Інституту, натомість, повідомило, що Килимника ні в чому не підозрювали тому, що не було чітких доказів його протиправної діяльності, та тому, що робота, яку виконував Килимник, не була секретною та не включала в собі нічого цінного, навіть якщо б і була передана російській розвідці.

Десятиріччя по тому мовні здібності Килимника посприяли тому, що його найняли в якості перекладача команди Манафорта, що консультувала з питань «полірування іміджу» Ріната Ахметова, найбагатшої людини в Україні.

Він залишився в команді і тоді, коли вони переключились на консультування «Партії Регіонів» Януковича, за якою стояв Ахметов.

Один з членів тієї команди сказав, що минуле Килимника у розвідці було відомим, і що, як і під час його роботи в IRI, його підозрювали у звітуванні перед Москвою, проте, як і раніше, цей факт нікого не зацікавив.

На перекладача поступово почали покладатися більш відповідальні обов'язки з часів Помаранчевої Революції 2004-го по 2010-й рік, коли Янукович став президентом.

«Це було відомо, я думаю, що за ним стояла розвідка, проте для нас це не мало значення, оскільки посольство не дуже опікувалося діяльністю Манафорта», заявила офіційна особа.

Пан Килимник також був причетним до бізнесових угод між Манафорта із олігархами Олегом Дерипаскою та Дмитром Фірташем. Після того як Філ Гріффін, очільник офісу Манафорта у Києві, залишив команду у 2011 році, Килимник зайняв його місце.

Про цього росіянина відомо дуже мало, навіть в Інтернеті важко знайти його фотографії. Особи що знайомі з ним, характеризують його як високоосвічену приємну людину та здібного політичного аналітика.

Українські політики наразі підіймають питання щодо близькості Килимника до Манафорта, а через нього, в свою чергу, і до ймовірного наступного Президента США, в той час як східно-західні відносини продовжують загострюватись.

Володимир Ар'єв, депутат про-президентської партії, у п'ятницю подав офіційний запит генеральному прокуророві України Юрію Луценку, щодо необхідності проведення розслідування фактів біографії Килимника. «Згідно біографії ця особа може бути причетна до співпраці із російською розвідкою», написав Ар'єв у своєму листі генеральному прокуророві Юрію Луценку.

Цей Луценку лист надійшов через декілька годин після того як НАБУ опублікувало копії «амбарної книги» «Партії Регіонів» Януковича, згідно якої партія сплатила 12,7 мільйонів доларів Манафорту за роботу радників, спеціалістів та інших працівників.

Бюро також зауважує, що аж допоки достеменно невідомо, чи отримав Манафорт згадані кошти. Сам Манафорт на цьому тижні взагалі спростовував факти отримання будь-яких коштів від партії.

P.S. Від себе додам що Килимник має зв'язки з багатьма персонами в українських навколополітичних колах, втч які не пов'язані з регіоналами, а були їхніми публічними критиками.

Volodymyr Ariev


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини