MENU

"Гнітюче і принизливе видовище", - ветеран АТО про суд у справі екс-"беркутівців"

3268 0

Відвідав судове засідання, де розглядається справа п'яти міліціонерів-"беркутів", які звинувачуються в убивстві Небесної Сотні.

Кримінальне провадження тягнеться без певних результатів вже роки, на засіданнях плачуть свідки, згадуючи своїх загиблих, спокійно працюють журналісти, підсудні нудьгують. Як повідомили наші джерела в прокуратурі, міліціонери мовчать і все заперечують, бо їм обіцяна винагорода і гарантована свобода та реабілітація, коли проросійські сили візьмуть в країні реванш. А без показів виконавців не можна офіційно засудити замовників, які оплатили це мовчання, отже, за гратами лише п'ять осіб, і більше чекати годі.

Гнітюче і принизливе видовище. Важко усвідомити, що насправді у цьому тісному, казенному залі судять не міліціонерів - тут нова епоха судить попередню, один світогляд виносить вирок іншому світогляду. Але якщо заглянути сюди випадково, ніщо, крім пари телекамер, не вказує, що тут йде історичний процес.

Люди, які отримали владу на крові повстання, яких винесла на верхівку потужна історична хвиля, самоусунулися від справи Небесної Сотні, умили руки. Під гаслами "неупередженості" і "законності" вони переклали відповідальність за цивілізаційне рішення на рядового суддю, на пересічних прокурорів і адвокатів. Дрібні безвідповідальні люди.

Без політичної та історичної оцінки подій на Майдані не можна усвідомити їх логіку, отже й встановити справедливість. Не можна оцінювати повстання за параграфами кримінального кодексу скинутого диктатора. Не можна втиснути історію в казенні протоколи - вона вирветься і помстить.

Важкі враження і передчуття принесло це засідання.

Дмитро РІЗНИЧЕНКО, екс-боєць батальйону "Донбас"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини