Ідеї Ляшко повинні бути враховані в новому плані деокупаціі Донбасу - експерт
«Після двох років спроб реалізувати Мінські угоди пора визнати, що вони не працюють, і переходити до картографування нової дорожньої карти» - так оцінив перспективу мінського процесу політолог Вадим Карасьов.
«Позиція української сторони залишається незмінною - спочатку виконання вимог безпеки, виведення іноземних військ і найманців, стабільне припинення вогню - і лише потім виконання політичної частини мінських документів. Очевидно, що російська сторона не погоджується з таким підходом, і вимагає негайних рішень від українського парламенту - законів про амністію, особливому статусі, виборах. Точно так же очевидно, що Рада подібних рішень приймати не збирається. За минулі два роки життя в ОРДЛО більш-менш владналося, до реінтеграції вони не прагнуть ні на яких умовах. Опитування населення України також дають можливість припустити, що громадська думка також не готова зараз прийняти об'єднання з звинуваченими в тероризмі і сепаратизмі територіями.
Кризу «нормандського формату» визнають вже і в Європі, тому формальна зустріч чотирьох глав держав кілька разів відкладається. Навіщо зустрічатися, якщо немає проектів нових рішень, а старі ніхто не виконує? Саме тому все частіше звучать пропозиції про розробку «Дорожньої карти виконання мінських угод», залучення США до переговорів ( «Будапештський формат»), коротше - нового плану врегулювання.
Якщо не пішла швидка реінтеграція, альтернативою можуть стати ідеї Ляшко, який з самого початку різко критикував Мінські домовленості. В його основі - визнання територій окупованими, відмова від співпраці з так званими керівниками ОРДЛО, а замість цього акцентуація і інтенсифікація роботи з цивільним населенням. «Хто забув, це громадяни України».
Так, це дорога більш довша, шлях більш звивистий, але при цьому - це чесніше, ніж рутинна риторика прихильних «Мінську». У будь-якому випадку важливо, щоб будь-який план розроблявся на основі національного консенсусу еліт, за провідної ролі України, з урахуванням наших національних інтересів і навіть з правом українського вето на будь-яку пропозицію» - резюмує експерт.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки