Вирішити конфлікт на сході України можна лише правильно визначивши сторони конфлікту
Вже третій день мужньо мовчу. Як і обіцяв - жодного слова критики, лише позитив. От і мовчу. Вчора відмовився від трьох теле і одного радіоефіру. Сьогодні п'ємо каву з головним редактором одного поважного центрального телеканалу, кажу - не пішов до тебе, бо не знаю що доброго про результати візиту Штайнмайера з Еро сказати, а критикувати не можу, така от проблема.
Мій співрозмовник, мудра і досвідчена людина, каже - так ти не мовчи, не хвали і не критикуй, ігноруй поточний момент, говори про майбутнє, кажи як має бути, а далі розумним вистачить - порівняти з тим, що є, і зробити висновки.
Мудра порада!
Отож, про майбутнє.
1. Вирішити конфлікт на сході України можна лише надавши правильне визначення сторін конфлікту, закріпившись це міжнародноправовим актом, на основі якого почати як здійснювати засоби тиску, так і вести переговори щодо врегулювання. Тобто - потрібно в рамках ООН прийняти хоча би резолюцію ГА щодо агресії РФ щодо України, де чітко вказати хто є стороною конфлікту. При правильній дипломатичній роботі - і резолюцію щодо санкцій щодо агресора.
2. Для переговорів потрібно визначити, що є важливим для нас і що - для іншої сторони конфлікту, зробити ієрархію цих цілей і цінностей у конфлікті і вирішити - що саме ми можемо запропонувати іншій строні для задоволення її інтересів і які аргументи тиску, якщо ця сторона відмовиться прийняти нашу пропозицію.
Наприклад, як ідея: ми пропонуємо РФ відмову України від вступу в НАТО (яке і так не відбудеться без врегулювання конфлікту з РФ) і проголошення нейтралітету України взамін за відновлення нашого суверенітету і територіальної цілісності. Якщо ні - то починаємо роботу з метою виведення питання російської агресії за рамки РБ ООН на сесію ГА, де прийняти резолюцію про санкції ООН проти РФ та примус агресора до миру. Цілком реально, РФ там немає права вето.
3. Штайнмайеру і Еро запропонувати замість вертолітних прогулянок зайнятися роботою по організації якнайширшої підтримки вищезгаданих резолюцій.
4. Делегаціям України в ПА РЄ та в інших парламентських асамблеях нікуди з них не виходити, а навпаки - запропонувати там проекти рішень щодо виключення Росії з членства в усіх міжнародних організаціях, де вона бере участь з огляду на порушення відповідних статутних документів цих організацій.
5. Організувати в рамках СНД обговорення питання російської агресії проти України та виключення РФ з СНД....
Таких ідей можна набрати ще з двадцять. Під російськими дипломатами і делегатами має горіти земля скрізь, де вони з'являються. І тоді вже можна починати переговори.
Ось так. Виключно позитив, жодної критики.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки