Заборона продавати алкоголь уночі – добре, але цього замало – думка
Коментуючи заборону Київради продавати алкоголь уночі, громадська діячка Юлія Солоха наводить власні аргументи на користь цієї ініціативи
Не можу не висловитися з цього приводу, особливо через шквал критики та стереотипного мислення більшості людей, які здебільшого користуються власними судженнями та браком знань із приводу дієвості цієї ініціативи.
Отож, почну з міжнародної практики. Заборона продавати алкоголь у нічний час на рівні закону діє в таких країнах, як Латвія, Литва, Норвегія, Швеція, Франція, Фінляндія, Португалія, Ірландія, Італія, Ізраїль, Індонезія, Туреччина. Причому заборона здебільшого встановлена з 22:00 до 8:00 ранку, а не як у нас – із 23:00 до 6:00. А в таких країнах, як Швеція та Норвегія, продавати алкоголь у робочі дні можна тільки з 8:00 до 18:00, у вихідні дні – до 13:00-15:00 години, в неділю та у святкові дні алкоголь не продається взагалі.
Разом із такими стратегіями, як заборона реклами та обмеження спонсорства алкоголю, підвищення податків та цін на алкоголь, Всесвітня організація охорони здоров'я визначила ще й необхідність обмеження часу та місць продажів алкогольних виробів. За даними проведених досліджень, обмеження часу продажу алкоголю скорочує його споживання, а також знижує негативні наслідки, що виникають при продовженні часу продажу алкоголю.
Вирішення проблеми алкоголізму, як і в інших країнах, потребує комплексного підходу. Проте ініціатива, яку вчора, 22 вересня, проголосувала Київрада, є одним із кроків на шляху до зниження рівнів споживання алкоголю.
Читайте також: Антиалкогольна ініціатива Київради – back in USSR
Дивують люди, які пишуть про сурогати, контрафакт і так далі. Заборона на продаж алкоголю не вплине на збільшення продажів вищенаведених напоїв. Проте ця ініціатива здатна убезпечити від нічного безладу, який часто скоюється у стані алкогольного сп'яніння. Я спілкувалася з мешканцями різних районів Києва, які скаржаться на п'яні компанії в дворах вночі, що заважають спати. Звичайні люди мріють, щоб це припинилося. Заборона продавати алкоголь вночі дозволить поліпшити цю ситуацію. Так, ті, хто хоче випити, знайдуть собі, але не забувайте і про тих, хто часто робить це спонтанно, не плануючи пити, скажімо, зранку. І таких чимало.\
Читайте також: Асиметрична відповідь на заборону продавати алкоголь уночі
І ще. Люди часто сміються над сухим законом і ставлять його в приклад. Проте важливо знати, що в часи сухого закону статистика з рівнем споживання алкоголю, захворюваності та смертності була суттєво нижчою. Під час антиалкогольної кампанії 1985-1988 рр. в Україні суттєво зменшилася смертність, у першу чергу – серед чоловіків працездатного віку. Завдяки кампанії в ці роки в Україні сталося на 300 тисяч смертей менше. Проте кампанію було скасовано і кількість алкогольних смертей значно зросла. Тому є припущення, а є факти.
Так, це має бути не єдиний крок. Потрібно і надалі продовжувати зменшувати рівень споживання алкоголю, втілюючи стратегії, які довели свою ефективність в інших країнах світу, зокрема і в Україні. Якщо хочемо результатів, потрібно відкинути всі емоції, власні судження, бажання кричати "це фігня", "все пропало", "зрада". Потрібно брати і робити.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки