MENU

Шлях у нікуди: звинувачення українців у злочинах за національною ознакою

4539 0

Днями довелося послухати виступи на симпозіумі з приводу 75-річчя Бабиного Яру. Найбільше вразив Йосип Зісельс: "Якщо народ занадто зосереджується на власній трагедії, він не бачить трагедій інших". За такі слова треба було поаплодувати, але аплодисменти недоречні, коли йдеться про жалобний захід. Взагалі Зісельса варто було б процитувати повністю, бо кожне його слово було на вагу золота – на вагу життя пана Йосипа, адже він як ніхто знає, про що говорить. І його слова стосуються всіх – і євреїв, і українців, і кримців. 

Іще з трибуни лунало, що не варто мірятися, хто більше постраждав,  – і це теж приємно вразило. Взагалі риторика стала більш відповідною масштабу та значенню трагедії. Згадували і Голодомор, і Сюрґюн, і Голокост.

Однак не обійшлося і без "старої гвардії", а точніше посталої на її плечах "гвардії молодої". Журналіст з ізраїльського 9-го каналу поставив шановному Тимоті Снайдеру запитання: коли, на його думку, Україна офіційно засудить злочини українців, які брали участь у поліційних підрозділах, що конвоювали євреїв до Бабиного Яру?

Читайте також: Лікнеп щодо України для європейських інтелектуалів. Виступ історика Тимоті Снайдера. ВІДЕО

Запитання було поставлено чудовою українською мовою, без жодного акценту. Отак просто – коли буде офіційно засуджено злочини українців?

Мабуть, цей шмаркач не знає, куди веде засудження злочинів за національною ознакою. Мабуть, він не в курсі, що антисемітизм базується саме на цьому – на засудженні злочинів за національною ознакою. І "кривавий наклеп", і погроми – все це наслідки такого засудження. Мабуть, він не чув, що кримців вивезли з Криму і знищили як "народ-зрадник", тобто на підставі саме такого національного звинувачення.

Й от будь ласка – далі, наче за нотами. Президент Ізраїлю говорить про оунівців, які брали участь у Голокості, а люди у відповідь одразу про комісарів-євреїв, які організовували Голодомор.

Читайте також: Бабин Яр і два злочини, які не повинні повторитися

Ми розуміємо, хто відкрив шлюзи подібним заявам. Сенат Польщі у своїй постанові про Волинь зробив саме це – звинуватив українців у злочині за національною ознакою, адже в тексті йдеться одночасно про формування, які воювали на різних сторонах фронту – дивізію "Галичина" та УПА, українські формування, що співпрацювали з німцями, та цивільні підрозділи ОУН.

Прикриваючись розпливчастим терміном "українські націоналісти", поляки відкрили скриньку Пандори, й у прорив вже сунуть молоді та меткі – це стало зрозумілим саме після запитання ізраїльського журналіста. Саме тут, до речі, і криється головна підлість постанови Сейму. Бо невідомо, чи були шуцмани Бабиного яру націоналістами, але українці серед них були. Тож зробімо такий логічний наступний крок – офіційно засудимо злочини українців!

Нумо. Тільки треба зрозуміти, що це – шлях у нікуди. Так, серед шуцманів були українці, так само, як і кримці, і поляки, і, до речі, євреї теж служили у німецькій поліції в гетто – то як будемо з ними? Може, засудимо всі ці нації гамузом за співпрацю з гітлерівцями і зрівняємо рахунки?

Звинувачувати у злочинах можна конкретних людей, можна держави з їх апаратом, можна політичні організації з їхньою ідеологією. Але звинувачувати народи – це середньовічне варварство, шлях до погромів, як інформаційних, так і реальних, до Голокосту, Сюрґюну та Голодомору.

І це чудово розуміє вельмишановний пан Зісельс, якому ми низько вклоняємося за його сміливий виступ.

Гуляючи Бабиним Яром, ми підходимо до пам'ятників, що говорять про убитих євреїв, українців (у тому числі й націоналістів), ромів. Усіх їх об'єднала земля. І стає все більш очевидним, що об'єднуватися треба до того. До того, як нас об'єднає могила.

І варто нарешті це зрозуміти.

Дякуємо Ашерові-Йозефові Черкаському за те, що запросив на симпозіум.

Брати КАПРАНОВИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини