MENU

150 років тому народився Михайло Грушевський. Дев'ять цікавих фактів про видатного українця

6494 0

Сьогодні, 29 вересня, виповнюється 150 років від дня народження українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського далекого 1866 року. На своїй сторінці у фейсбуці Міністерство культури наводить цікаві факти про знакову постать для України


1. Свою першу наукову роботу "Історія Київської землі від смерті Ярослава до кінця XIV століття" Михайло Сергійович написав під час свого навчання на третьому курсі університету. За неї він отримав в 1890 році золоту медаль.

2. Під час свого перебування у Львові Грушевський очолював Наукове Товариство ім. Шевченка, створював бібліотеки і музеї, а також заснував Львівську школу істориків України.

3. Наймасштабнішою працею М. С. Грушевського є багатотомник "Історія України-Руси".

4. Він є одним із засновників Української національно-демократичної партії.

5. 7 (20) березня члени Центральної Ради обрали Михайла Грушевського своїм головою. Рішення було прийнято без відома самого Грушевського, що свідчить про його колосальний авторитет. На той час Грушевський навіть перебував поза Україною, але повернувся, щоб обійняти посаду.

6. Михайло Грушевський ніколи не був президентом України. Він очолював Центральну Раду, яка, фактично, виконувала функції уряду. Таким чином, його скоріше можна назвати головою парламенту, але аж ніяк не президентом.

На цій посаді Грушевський пробув тринадцять місяців.

7. Грушевський тяжів до народницької історіографії. Так його визначили наступники. Зокрема секретар Центральної ради Євген Онацький у нарисах, які називалися "Портрети в профіль", нарис про Грушевського назвав "Чесність з народом".

8. Грушевський не був противником створення української армії. Просто він розумів, що перефарбувати колишню царську армію на українську не вийде. Водночас при ньому діяли частини Народної міліції, аналогу сучасної Національної гвардії.

9. Михайло Грушевський є рекордсменом серед українських істориків за кількістю написаних праць. Його бібліографія сягає майже 2 000 позицій.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини