Вакцинація в Україні: ліків на всіх бажаючих не вистачить
Постанова Кабінету міністрів України № 557 від 23 серпня 2016 р. про затвердження переліку лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угод щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, показує 100%-у потребу українців у лікарських засобах. У цій постанові також зазначено, скільки держава їх забезпечить наступного року.
Аналізуючи цей документ я помітив, що у майбутньому українські пацієнти будуть забезпечені вакцинами приблизно всього на 44% (тобто, по деяким новзологіям це буде 80-90%, а по деяким - 30-32%). Саме тому я планую з'ясувати, хто описував ці потреби і чому саме таким чином розподілена майбутня наявність вакцин, якщо заявлена потреба - 100%.
Читайте також: В Україні лише 41% дітей вакциновані від поліомієліту - Уляна Супрун
Та водночас, зважаючи на цю постанову Кабміну, розумію, що наступного року ми повинні бути у кращій ситуації стосовно наявності вакцин. Та на нормальний, європейський, рівень у цьому питанні ми вийдемо у 2018-2019 роках. Звісно, це за умови, якщо ситуація не зміниться і з кожним роком вакцини надалі закуповуватимуться у більшому і більшому об'ємі.
Аналізуючи питання вакцинації слід розуміти, що вона складається із двох частин:
1. Вакцинація персонально окремої конкретної особи (тут якість вакцинації відіграє дуже важливу роль);
2. Вакцинація спільноти (тут на рівні держави не важливо, якими вакцинами щеплювати, головне, щоб щеплення зробили якомога більше людей).
Ці частини слід чітко розрізняти і люди повинні розуміти, що якщо колективної вакцинації не буде і якщо буде зафіксований спалах якоїсь інфекції, то навіть щеплені люди не будуть забезпечені необхідними сервісами, у тому числі і медичними.
Читайте також: Вакцинация или профанация
До прикладу, якщо буде епідемія, а медичні працівники не будуть щеплені від того чи іншого захворювання, то вони будуть у першій категорії ризику, як, наприклад поліцейські, водії громадського транспорту чи продавці. На жаль, на сьогодні не існує програм, які б охоплювали найбільш вразливі категорії населення. І доти, доки таких програм не буде, ми всі будемо у зоні ризику.
Читайте також: Вакцинація та антивакцинальні кампанії: уся правда та міфи
Саме тому слід розуміти, наскільки важливе щеплення. Особливо зараз, в осінню пору. До прикладу, від грипу вакцинуватися слід вже, аби в Україні не розпочалась епідемія. Більше того, для профілактики поширених сезонних інфекційних захворювань вакцин вистачає.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки