MENU

Підсумки третього пленарного тижня парламенту: результати можна вважати позитивними

2971 0

Результати третього пленарного тижня п'ятої сесії роботи парламенту можна вважати позитивними: 7 із 13 рекомендованих експертами "Реанімаційного пакету реформ" законопректів розглянуто й ухвалено за основу чи в цілому. В той же час законопроекти, проти прийняття яких застерігав РПР, так і залишилися без розгляду. Але про все послідовно.

Перш за все, без перебільшення, відбувся екологічний прорив. Після більш ніж річного розгляду народні депутати ухвалили в цілому законопроекти №2009а-д, №3259 та №3603, які запроваджують європейські стандарти у сфері охорони довкілля. Для суспільства – це чіткі інструменти для захисту чистого довкілля, що є запорукою здоров'я людей, а для бізнесу – прозорі дозвільні процедури, які прийдуть на заміну неефективній і корумпованій роботі держекоінспекції. Це перші системні екологічні закони, які парламент ухвалив після Революції гідності, й зараз розпочнеться робота з їх упровадження.

Читайте також: Парламент ухвалив закони, з яких має початися реформа довкілля – міністр екології

У сфері енергетики парламент ухвалив за основу законопроект №4549, який забезпечить функціонування ефективного механізму закупівлі енергосервісу відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", стимулює розвиток ринку енергосервісу в Україні і стане поштовхом до проведення масштабної енергомодернізації в країні.

На цьому тижні було прийнято за основу рамковий проект закону "Про освіту" №3491-д, який створює передумови для реформування системи освіти в Україні. В законопроекті передбачено інструменти для посилення якості освіти: запроваджується добровільна сертифікація вчителів та підсумкова атестація учнів після завершення кожного з рівнів освіти, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування, запроваджено термін академічної доброчесності для всіх учасників навчального процесу.

Читайте також: 12 років школи і три бакалаврату: що змінить новий закон "Про освіту"

Ще один успіхом стало ухвалення в цілому законопроектів №2297 і №3467, які звільняють смс-благодійність від оподаткування. Ці закони запроваджують європейський стандарт благодійництва та створюють реальний механізм для надання фінансової допомоги й порятунку життя, доступний для кожного українця.

РПР доводиться не тільки адвокатувати позитивні реформи, але й протидіяти ухваленню рішень, які є відвертим кроком назад від програми побудови європейської гідної України. Минулого тижня депутати так і не наважилися розглянути законопроект представника президента в парламенті А. Герасимова №4370-1, який суперечить 118 статті Конституції та веде до узурпації влади президентом в частині призначення голів місцевих державних адміністрацій. Ми дякуємо за підтримку нашої позиції Венеційській комісії Ради Європи, яка застерігає, що цей закон невиправдано посилює президента, порушуючи баланс між гілками влади. РПР закликає президента і парламент відмовитися від ухвалення цього ганебного закону.

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини