Огляд блогосфери від UAINFO. 21 жовтня 2016
Шановні читачі, до вашої уваги – традиційна добірка найцікавішого зі світу блогосфери за сьогоднішній день, 21 жовтня
Як нам жити далі з окупованим Донбасом
Тепер більшість опитаних мешканців Донбасу виступають за повернення окупованих територій до складу України без жодного особливого статусу. Тільки 17% з опитаних мешканців Донбасу виступають за те, щоб цим територіям був наданий особливий статус. Теж змінилося майже удвічі тільки за півроку. Коли ми деокупуємо Донбас, найперше, що маємо зробити – це в жодному разі не допустити антиукраїнської пропаганди. Чому так сталося із мешканцями Донбасу і чому вони настільки дивно повели себе? Бо вони легковажно поставились до того, як на їх територію зайшли чужі війська.
Як правильно називати Гундяєва й церкву, яку він очолює
Англійський варіант титулу є дуже правильним, адже московський патріарх насправді і є патріархом саме "всієї Росії". А ось патріархом Руси є Київський патріарх – "Patriarch of Kyiv and all Rus-Ukraine". Адже від самого початку Київські ієрархи були ієрархами "всієї Руси". Назву "Російська (Российская) православна церква" офіційно вживали і протягом ХІХ ст, і на початку ХХ ст. Патріарх Тихон, за прикладом своїх попередників, носив титул "Московський і Всеросійський". А ось титул "всієї Русі" та назва "Русская (а не Российская) церковь" були прийняті в 1943 році за порадою радянської держави, щоби охопити цим титулом території, які не є Росією, але на які РПЦ поширила свою юрисдикцію.
Злив довіри: злами та зливи інформації згубно діють на політику
Справжній казус не в тому, що додалося свідчень неотесаності Трампа, а в тому, що Москва, вдаючись до хакерських атак та зливу інформації, роз'їдає довіру американців до їхньої власної політичної системи. Трампові манера ведення бізнесу, підхід до податків, ставлення до першої дружини, незліченні відразливі публічні висловлювання вже достатньо дискваліфікують його як претендента на найвищу посаду. І не треба тут жодних таємних інгредієнтів, особливо від таких сумнівних провайдерів.
На внутрішньому ринку, з одного боку, спостерігається багато шуму з нічого, а з іншого – гривня зміцнюється на осінньому екваторі, руйнуючи звичний стереотип про осінню депресію національної валюти. Цього тижня НБУ навіть вийшов з найбільшим за останній час аукціоном, оголосивши про готовність купувати до $100 млн. І нехай виною всьому не прихід нових інвесторів, а просто додатковий український вихідний минулої п'ятниці, все одно приємно. В результаті гривня залишається на рівні 25,70-27,75, а в Національного банку з'являється вагомий аргумент для наступного зниження ставки.
Надто гучна болючість: зрозуміти людину через її біль
Після випадку у тунелі, після своєї обітниці, я почав приглядатися до усіх людей зі спеціальним інтересом. Намагався визначити больові точки. Тепер, коли фізіологічний зір стає все гіршим, гострота того бачення (немов з якимось тепловізором) загострюється. Мій особистий каталог уподібнюється на картки із досьє Голмса. Але його призначення зовсім інше. Туди ніколи не удар! – каже перший припис. Якщо вдасться, приклади сюди (як то було у дитинстві) послинений листок бабки-подорожника – радить другий.
Реставратори відновили кораблі часів Запорозької Січі. ФОТО
Старовинні кораблі відреставрували на острові Хортиця. Серед них – дві великі дубель-шлюпки XVIII ст. та байдак ХІХ ст. $69 тис. на реставрацію 2014 року виділило посольство США. У 2008 та 2010 роках із дна Дніпра поблизу Хортиці на поверхню підняли фрагменти дубель-шлюпок першої половини XVIII ст. Працівники заповідника провели ґрунтовну та кропітку роботу з реставрації кораблів. Створили просторовий каркас, який повторює ободи судна. Так вдалося поєднати між собою розрізнені фрагменти і візуалізувати контури корабля.
Який вигляд мала Західна Україна d роки Першої світової. ФОТО
З 1915 по 1916 роки в самому розпалі Перша світова війна, і по всій території Східного фронту йдуть запеклі бої. Влітку 1915 почався стратегічно важливий відступ російської армії з Галичини і Польщі, необхідний для мобілізації, нарощування військової індустрії і поповнення резервів. До осені залишені території були зайняті австро-угорською армією, яка просувалась. Огляд представляє фотографії, зроблені солдатами і офіцерами австро-угорської армії під час цього наступу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки