У питанні виборів на Донбасі маємо простір для маневру і нав'язування своєї позиції – політолог
Президент України Петро Порошенко заявив, що учасники нормандської четвірки під час переговорів у Берліні домовилися про введення поліційної місії ОБСЄ на окуповані території Донецької та Луганської областей, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко.
Це ключове питання. Меркель сказала – і добре, що про це йдеться, раніше цю тему взагалі відмовлялися обговорювати – що питання про збройну місію ОБСЄ буде вирішуватися після появи закону про вибори на Донбасі.
Із цього приводу я не впадав би в паніку, оскільки в нас є дуже гарний простір для маневру і нав'язування своєї позиції. Поясню чому. Важливо, що наші західні партнери визнали – місія ОБСЄ повинна контролювати питання про вибори. Як це буде, у якому складі і з якими функціями, зараз ніхто не знає – про це ще треба домовлятися. Не знає ніхто і строків вирішення цього питання, так само як і того, чи вдасться його вирішити в принципі.
Читайте також: Дорожня карта для Донбасу. Що має відбуватися далі?
Але йдеться про те, що кожна зі сторін має потребу в запобіжниках. Мовиться про пошук компромісу, і не буде варіанта, за якого домінувала б одна сторона. Потрібно бути реалістами. Очікувати, що Німеччина, Франція і, тим паче, Росія приймуть нашу позицію й виконуватимуть усе, що ми говоримо, наївно – хто б не був президентом України, і який би не був формат. Або буде компроміс, або нічого не буде.
Й ось у чому логіка: від нас очікують, що після того, як відновиться більш-менш стійке перемир'я – не зараз, не після відводу на трьох ділянках, як недавно пропонували міністри закордонних справ Франції та Німеччини, – ми почнемо вирішувати питання про вибори.
Я не бачу ніякої трагедії в тому, щоб українська сторона розробила законопроект, який відповідає нашим інтересам, і в якому як обов'язкова умова проведення виборів було б записано забезпечення безпеки за допомогою поліційної місії ОБСЄ. Ми можемо це записати самі, це наше право, навіть якщо це не сподобається Росії та російським окупантам і колаборантам.
Читайте також: Без чого поліційна місія ОБЄ на Донбасі не має сенсу – думка
Потрібно підготувати такий законопроект – публічно, через дискусію у Верховній Раді – запустити його, але сказати, що дата вибору може бути призначена тільки після вирішення питання про забезпечення політичної місії ОБСЄ на час виборів. Ось такою може бути логіка, яка допоможе нам пильнувати інтереси України.
Але про це потрібно домовлятися: жодних рішень із цього приводу в Берліні прийнято не було.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки