MENU

Законопроект щодо механізму звільнення Гонтаревої можуть розглянути на наступному пленарному тижні – нардеп

2800 0

На наступному пленарному тижні Верховна Рада може розглянути законопроект, в якому буде прописаний механізм звільнення з посади Голову Національного Банку України.

Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив народний депутат фракції «Радикальна партія Олега Ляшка», голова Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

Він підтвердив, що на базі Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності розроблена стратегія розвитку фінансової банківської системи до 2020 року.

«Ми її узгодили на комітеті одноголосно і рекомендували Кабінету міністрів, ВР, НБУ використовувати  в роботі. На базі цієї стратегії ми розробили низку законів в тому числі й про НБУ, які зареєстрували. Ми пропонуємо підвищити прозорість НБУ, роль наглядової ради в НБУ, а вона повинна і розробляти і затверджувати кредитно - грошову політику. Окрім того,  прописали конкретні параметри, за якими можна звільнити голову Нацбанку Валерію Гонтареву. Сьогодні, на жаль, такого механізму законодавчо не передбачено», -  пояснив депутат.

За його словами, з боку Нацбанку спостерігається «шалений спротив цьому законопроекту, який ґрунтується на тому, що ВР забирає незалежність НБУ».

« Але ми хотіли б, щоб голова НБУ не плутала незалежність з безкарністю та  безвідповідальністю. Як говорять, чесній людині боятися нічого. Якщо нормально працюєш, то чому хвилюватися?», -  вважає С.Рибалка.

Читайте також: У парламенту немає інструмента, щоб звільнити Гонтареву -  політолог.

Нині парламентарі розраховують після отримання висновків розглянути законопроект на засіданні комітету для підготовки до першого читання.

«Далі плануємо провести круглі столи, можливо, форум , до якого залучимо фахівців, представників банківського середовища, громадськості, НБУ, депутатів дискутувати з цього приводу. Я думаю, що ніяку незалежність  НБУ ми не забираємо, прописуючи підстави для звільнення  голови НБУ, підвищуючи роль наглядової ради, яка до речі, не працювала більше року», -  пояснив депутат.

Нині, підкреслює він, звільнити В.Гонтареву має право тільки Президент України.  

«І  то Президенту треба мати якісь показники, за яким її звільнити. А  ми їх прописуємо. В разі їх невиконання,  наглядова рада не може, а зобов'зана написати відповідного листа Президенту, парламенту, вказати, що певні показники не виконуються, і просити внести подання на звільнення голови НБУ», -  роз'яснив депутат.

Він розраховує, що в раді знайдеться підтримка напрацьованого законопроекту.

«У нас зібралася дуже потужна команда... Думаю, через тиждень на наступному пленарному тижні  законопроект уже будуть розглядати», -  підкреслив С.Рибалка. 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини