Європейці мають припинити зловживати риторикою щодо повільного впровадження реформ - Гопко
Після запуску електронного декларування, країни-члени Європейського Союзу мають припинити зловживати риторикою, що Україна повільно працює над впровадженням реформ і виконати своє зобов'язання.
Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомила позафракційний народний депутат, голова Комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко.
Вона підкреслила, що українське питання в порядок денний листопадової сесії Європейського Парламенту можуть «внести з голосу».
« У всіх своїх розмовах з вищим керівництвом Європейської Ради, Європарламенту, Єврокомісії Президент України чітко проговорює, щоб до саміту «Україна - ЄС» чи до кінця листопада все ж таки розглянути це питання. Є процедура внесення. На зустрічі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним говорили про те, що можуть робити українські парламентарі під час своїх візитів до Берліна, Брюсселя», - заявила депутат.
На її думку, нині це вже не міжнародне питання, а питання Міністерства внутрішній справ.
«МВС має переконувати, що безвізовий режим не становитиме загрозу», - пояснила Г.Гопко.
Читайте також: Українське питання ще можуть внести в порядок денний сесії Європарламенту - нардеп.
Вона вважає, відсутність українського питання в порядку денному сесії Європарламенту «ніяк не пов'язано з електронним декларуванням».
«Це пов'язано з внутрішніми проблемами ЄС, хоча вони використовували як аргумент потенційну загрозу зриву електронного декларування. Але воно вже відбулося. Дійсно, якби ми пришвидшували деякі процеси, наприклад, боротьбу з корупцією, могли б швидше отримати позитивне рішення. У цьому є і наша вина, але вже зараз після запуску електронного декларування європейці повинні перестати зловживати риторикою , що ми повільно рухаємося з впровадженням реформ, а виконати своє зобов'язання і не тиснути нас по питанням Сходу. Є такі країни, які хотіли б «виторгувати» «безвіз» на якісь компроміси України щодо Сходу, на що наша принципова позиція : ми на це не підемо за жодних обставин», - заявила Г.Гопко.
Ще, підкреслила вона, у ЄС є питання щодо механізму призупинення безвізового режиму.
«Вони хочуть внести ясність у це питання, бо для них важливо мати розуміння», - зауважила депутат.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки