MENU

Хто першим наважився кинути виклик Монгольській імперії

7792 1

Галичани й волиняни перші наважилися на повстання проти Монгольської імперії.

Данило Галицький розбив орду, що кочувала на півдні України. У 1255-1256 рр. військо короля Данила звільнило землі по Південному Бугові, Случі й Тетереву в безпосередній близькості до Києва, та відбило напади на Крем'янець і Луцьк.

Читайте також: Скажи, хто твій кумир: Данило Галицький VS Олександр Невський

Але в 1259 р. на Русь прийшла додаткова орда під керівництвом хана Бурундая. На вимогу монголів були зриті укріплення князівства, збудовані з великим напруженням. Хитрістю вдалося зберегти лише найпотужнішу фортецю Холм. Хан відправив на переговори про здачу міста разом із князем кількох монголів, які розуміли українську мову. Однак князь Василько набрав каміння й почав кидати об землю, що означало знак війни. Кмітливі холмські воєводи зрозуміли знак і не здали міста.

Читайте також: Маємо вже двадцять другу війну із московитами – історик

Монгольська імперія контролювала землі від Кореї й Південного Китаю, Ірану й Малої Азії до Центральної Європи. Жодна інша держава, крім Галицько-Волинської, доти не наважувалася кидати виклик цій імперії. Зокрема, на території сучасної Росії володимиро-суздальський князь Олександр Невський допоміг монголам убити власного брата, лютими карами придушував повстання населення проти Орди та визнав себе названим сином хана Батия.

Олександр Невський і його кровний брат Сартак

Олександр ПАЛІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини