MENU

Яким республіканцем виявиться президент Трамп?

2348 1

Дональд Трамп до обрання і Дональд Трамп після обрання – абсолютно різні люди, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Щоб підтримувати функціональність держави, республіканець буде змушений домовлятися з американським істеблішментом, у тому числі з силовиками. Поки він апелює до передвиборчих звернень, але ця риторика проміжна. З часом розвідка й інші американські спецслужби покажуть новому президентові реальну картину світу, з чого він і буде виходити. Є речі, яких він просто може не знати, поки не стане президентом.

Читайте також: Що віщує Європі президентство Трампа

Щодо Росії, то він, звісно, стане шукати сфери, де обидві країни зможуть взаємодіяти. Або, як мінімум, буде підкреслено ввічливо поводитися у ставленні до Путіна. (Правда, Барак Обама теж тривалий час був украй "благогнучким" щодо Росії, а жорстку риторику з його боку ми почули лише в останні роки другого президентського терміну.)

Трамп, безсумнівно, хоче вийти з "льодовикового глухого кута" у відносинах з Росією. Для України це створює серйозні труднощі, але оцінити їх масштаб важко. Україна може бути принесена в жертву налагодження відносин з Росією. Однак справа не тільки в Україні, але і в Європі, яка вже дала зрозуміти, що очікує досить чіткої позиції з боку Америки.

Трамп буде змушений зважувати ризики, що дорожче – відносини з Росією чи з НАТО. Думаю, ті революційні заяви, які він артикулював до обрання, дещо скорегують. Потрібно дуже обережно відокремлювати риторичний складник Трампа від функціонального. Одна справа, що він каже, а інша – що робить.

Читайте також: Європа та нова холодна війна: як дати відсіч російській агресії

У Москві сподіваються, що Трамп буде поводитися за шаблонами республіканської системи цінностей зразка середини ХХ століття. Тоді республіканці були зайняті в основному Сполученими Штатами, асоціювалися зі прагматичною політикою і realpolitik. У той час Америка, з республіканцями при владі, традиційно орієнтувалася на свою сферу впливу. Тому в Радянському Союзі вважалося, що республіканець на чолі США більш вигідний СРСР, аніж демократ. Путін, як людина, що вийшла зі школи КДБ, думає приблизно так само. Проте не варто забувати, що був і такий республіканець як Рональд Рейган, з яким асоціюється не тільки зростання американської економіки, але й посилення ролі США у світі. Саме республіканський президент завдав радянській системі, мабуть, найважчого удару.

Трамп може виявитися республіканцем зразка середини ХХ століття, а може – і кінця ХХ століття.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини