MENU

"Саме через корупційну владу у нас немає майбутнього", - експерт

4605 0

О главных достижениях и неудачах Украины после Майдана в эфире радиостанции Голос Столицы рассказал политтехнолог Сергей Гайдай.

Які кардинальні зміни сталися в житті країни за останні три роки?

- Кардинальних змін, крім величезної кризи економічної, політичної, війни, не сталось, бо той політичний клас, який був при владі, і залишився. Але основна зміна - це зміна свідомості самих українців. Зовсім інші сьогодні запити українців, зовсім інше бачення і, як сказав один знайомий депутат, так, корупція така, як і була, але відношення людей вже інше. Раніше корупція сприймалась як обов'язковий елемент нашої політичної системи. Зараз люди вже не хочуть її терпіти, розуміючи, що саме через корупцію, корупційну владу у нас немає майбутнього.

Якщо згадати команду Порошенка, що можна віднести в мінус, а що в плюс?

- Я не бачу жодних плюсів. Плюс все ж таки не у владі. На владу давить і громадське українське суспільство, і на неї давлять західні партнери. Тобто якщо Януковичу жилось спокійно, йому здавалось, що і народ від нього нічого не вимагає, і західний діалог був дуже повільний, зараз Захід вимагає від наших владних команд змін. Він вичавлює ці зміни і, скажімо так, на жаль, це робить і громадське суспільство разом з виборцями. Вони теж хочуть змін, вони вимагають прозорості.

Колись влада не заповнювала декларацій і ми знали, що вони багаті, але не розуміли, наскільки цинічно багаті. Сьогодні все це суспільство знає.

Читайте также: Українці хочуть перезавантаження влади, але не готові довіритися новим політикам - соціолог

Сьогодні суспільство дуже відкрите. Раніше реальне журналістське розслідування було дуже важко побачити в ефірі. Сьогодні кожний день по декілька розслідувань йде по каналам, тобто ці зміни є. Але ці зміни - це не плюси.

Про що свідчить той факт, що саме в цю дату Генеральний прокурор України Юрій Луценко вирушив до Гааги на переговори з представниками Міжнародного кримінального суду про злочини проти активістів Майдану?

- На жаль, від змін генпрокурорів не міняється сама Генпрокуратура. Просто нинішній генпрокурор Луценко значно більше розбирається в піарі і значно більш комунікативний із суспільством. Але від цього не залежить ефективність розслідування. Так, є дата Майдану, начебто потрібно демонструвати зараз якісь успіхи. Будемо чесними. Це ж імітація, як і все, що зробить наша влада, імітація розслідування, тому що майже три роки пройшло з того часу.

Це більш ніж достатній час для того, щоб сьогодні суспільство отримало майже всі відповіді по злочинам на Майдані. А в нас немає жодної відповіді, на жаль, чи жодного результату.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини