Проблема України не у відсутності безвізу з Європою, а у відсутності їх з РФ - думка
Заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов написав на своїй сторінці у Facebook, що, на його думку, задля отримання довгоочікуваного безвізу Україні варто запропонувати європейцям щось таке, що зацікавить їх найбільше. Замміністра запропонував Україні взяти на себе квоту на розселення мігрантів з Сирії. "Думаю, наша країна могла би повністю взяти на себе квоту, наприклад, Нідерландів. Що скажете? Це могло би стати важливим проявом солідарності з Європою у вирішенні спільної проблеми. Звісно, ми потребували би додаткового фінансування від ЄС чи окремої країни, але це були б значно менші кошти, ніж було б витрачено на їх утримання в ЄС", - написав Сергій Петухов.
Опустимо зараз моральну складову оборудки "мігранти в обмін на гроші", яка є по суті втіленням російської пропагандистської лякалки "злочинна влада продає Україну" і поговоримо про візи та їхнє призначення. Тим більше, що вир коментарів під постом пана Петухова свідчить про те, що українці не готові солідаризуватися з Європою аж до такої міри. От не готові, і все.
Тут важливо нагадати, що число внутрішніх переміщених осіб у нашій країні офіційно перевищує позначку у півтора мільйона. Цифра цілком зіставна з кількістю сирійських біженців, яких за роки сирійської кризи прийняла Туреччина. До речі! Вона, як і Україна, теж не отримала від Європи скасування віз. Тож розміщення у себе сирійських біженців - це ще не гарантія успіху. Радше навпаки. Саме страхом Європи перед потоком мігрантів з Туреччини багато хто пояснює, чому, виконавши всі вимоги щодо безвізу, наша країна і досі його не має.
Читайте також: В бюджеті України на утримання одного переселенця закладено 40 гривень у день - експерт
Головним в цій історії є інше. На саму Європу припало близько 800 тисяч сирійців-утікачів. Які прямо таки "заполонили" і "жах-жах як спричинили кризу у 800-мільйонній об'єднаній Європі". Але навіть європейці визнають, що сирійські мігранти - то справа рук Росії та її воєнної операції в Сирії. Також більшість європейських інституцій визнають агресію Росії проти України. Насправді наша країна вже втягнута в гуманітарну кризу, спричинену російською агресією. І це розуміють в Європі. Усвідомлюють, але нічого не протиставляють першоджерелу спричинених проблем. Тому реакція українців на пропозицію "розселити мігрантів за квотою Нідерландів" - цілком європейська. Якщо Європа захищається від гіпотетичних потоків біженців з України та Туреччини, то чому б нам не захищатися від мігрантів з Європи? Тим більше, що своїх проблем у України набагато більше, ніж у якихось Нідерландів.
Утім, питання з мігрантськими потоками для України набагато ширше, ніж може здатися на перший погляд. Наприклад, у рамках підготовки до асоціації з ЄС у далекому 2013 році Україна зобов'язалася самостійно депортувати мігрантів, які рушать у Європу через нашу територію. На практиці це означає, що якщо в європейський країні буде затримано нелегала, який потрапив туди через Україну, то він депортується саме в Україну. А ми вже потім розбираємося, куди його подіти. Достеменно невідомо, скільки нелегалів з третіх країн за 25 років незалежності потрапило в Європу через наші кордони. Але щороку міграційна служба відловлює нелегалів та екстрадує їх туди, звідки вони прибули. І тут, увага, найцікавіше! Здебільшого нелегальні біженці з третіх країн потрапляють в нашу країну з Російської Федерації.
Коло замкнулося. Отже, Україна самотужки боронить Європу від країни, яка спричиняє внутрішню українську кризу з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, та ще й розбирається з тими, кого РФ закидає нам через свою територію як нелегалів з третіх країн. Чи потрібно в такій ситуації "виявляти солідарність з Європою" ще більше - питання риторичне.
Те, що потрібно Україні зараз, - це фахова розмова про запровадження віз з Російською Федерацією. Наша найбільша проблема полягає не у відсутності безвізу з Європою. Україна потерпає від занадто недалекоглядної відкритості перед Росією та її країнами-сателітами. Відкриті кордони, відкриті ринки, відкритий інформаційний простір. Рано чи пізно проблему російсько-українських кордонів доведеться вирішувати. Тим більше, що сценарій падіння економіки Російської Федерації і подальшого усунення від влади нинішнього російського режиму теж передбачає потоки біженців. З Росії в Україну, або через Україну в Європу. Ті ж таки Нідерланди під час свого головування в ЄС пропонували відправляти сирійців з Європи пароплавами до Туреччини. Як пояснював тоді голова провладної голландської "Партії праці" Дидерік Самсом: "Ми маємо перекрити "швидкісну трасу" мігрантів між Грецією та Туреччиною". Не складно передбачити, куди будуть спрямовані потоки російських нелегалів у разі розпаду цієї агресивної держави.
Українським політикам потрібно зрозуміти, що найбільша проблема України - це Росія. Війна з якою - це тільки один з багатьох рівнів небезпеки. Ось яку пропозицію до суспільної дискусії хотілося б почути з вуст українських політиків та високопосадовців. І чомусь мені здається, що реакція українців на пропозицію запровадження віз з РФ буде дуже схожою на європейську візову політику. І тут я повністю солідарна з паном заступником міністра. Варто долучатися до європейської практики берегти свій спокій та свої інтереси за допомогою віз.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки