Проблема "лисіючих Карпат" значно глибша, ніж подають ЗМІ - еколог
Проблема в тому, що цілком легально у нас можуть вирубати будь-яку цінну ділянку, в тому числі в заповідному фонді, і ні статус заповідного фонду, ні проживання видів Червоної книги чи інших охоронних списків не здатні спинити вирубку. Про це пише у своєму "Фейсбуці" еколог, координатор волонтерів WWF (Всесвітній фонд природи) Андрій Плига.
Понеділкова анти#зрада
Тут до деяких ЗМІ тільки зараз дійшло існування сервісу Google Earth Engine, який вже більше 2-х років дозволяє дивитися зміни земної поверхні з 1984 року по сьогодення, ну і одразу почалась хвиля зради, мовляв, дивіться, що робиться з нашими лісами, тотальна вирубка і зрада, а тут ще й відміна мораторію на експорт лісу.
Читайте також: Європейці хочуть наш ліс? Хай самі приїжджають
Ось перед вами два знімки Тетерівських лісів на межі Київщини та Житомирщини.
Перший знімок можуть використовувати свідки #зради і ставити на обкладинку новини "ШОК! За 32 роки знищена половина лісів Київщини! (Фото)" А що робити з другим фото?
А друге фото може використати лісова агенція в новині "За 32 роки лісники Київщини відновили половину лісів області".
І де ж тут правда, га?
А правда посередині. Ліси на рівнинній частині України пройшли з 3-4 цикли вирубок, і майже гарантовано ліс, який ви бачите перед собою - років з ..надцять тому був суцільною вирубкою. В тих же Карпатах майже вся смерека нижче 1200 метрів є посадженою, тобто всі ті низькогірні смерекові ліси були суцільними вирубками на місці букових та змішаних лісів.
І ліси, на щастя, здатні відновлюватись, і за умови правильного використання їх можна поєднати збереження природи та лісове господарство.
І проблеми, які постають зараз, значно глибші за популізм, прихований під фразами "ой лишенько! скоро лісів не стане! пустеля буде!". Не буде.
Читайте також: Леса в Карпатах не будет, это давно пора понять - мнение
Проблема в тому, що цілком легально у нас можуть вирубати будь-яку цінну ділянку, в тому числі в заповідному фонді, і ні статус заповідного фонду, ні проживання видів Червоної книги чи інших охоронних списків не здатні спинити вирубку, що немає жодних офіційних механізмів по виявленню цих цінних ділянок чи рідкісних видів та механізмів, як їх наявність може стати причиною перегляду планів рубок, проблема в тому що спеціалісти лісозахисту можуть будь-яке дерево чи ділянку лісу визначити як "всихаючу" і призначити ту ж санітарну рубку, і ніхто не зможе проконтролювати це призначення, в тому що немає адекватного догляду за молодими лісовими культурами і замість майбутніх дібров виростають березово-осикові чагарі, в тому, що ... список можна продовжувати безкінечно.
Але зрозумійте, що проблеми значно глибші і не такі поверхові, як подають їх ЗМІ.
І пустелі не буде, а виростатиме менш якісний ліс як з точки зору біорізноманіття, так і з економічної точки зору.
PS. Для тих, хто напише, що я продажна скотина і пишу на зарплаті у лісників - я щиро вважаю, що нашу Держлісагенцію треба ліквідувати, перед тим створивши принципово новий підрозділ, який поступово перебиратиме повноваження у Лісагенції. Тому що із цим корупційним, безвідповідальним і безініціативним кодлом на Шота Руставелі 9а, жодну із проблем вирішити в найближчій перспективі просто неможливо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки