MENU

У полоні корисливих або ж вузьких партійних інтересів. Що варто затямити політикам

2247 0

Журналістка Наталя Соколенко оприлюднила звернення Ініціативної групи "Першого грудня" до українських політиків

Інколи корисно подивитися на себе очима наших ворогів.

Один із них, "червоний Бонапарт" Лев Троцький, наприкінці 1919 року пояснював "агітаторам-комуністам на Україні", як слід вести пропагандистсько-підривну роботу, використовуючи "побутові особливості характеру українців".

В українцях часом прокидається "страшний дух" – "вільний дух запорізького козацтва й гайдамаків", який "кипить, бурлить, наче грізний Дніпро на своїх порогах і змушує українців творити чудеса хоробрості, – нагадував він. – Це той самий дух свободи, який давав українцям нелюдську силу протягом сотні літ, щоб воювати проти поневолювачів: поляків, росіян, татар і турків і здобувати над ними блискучі перемоги".

Проте ці перемоги, продовжував Троцький, завжди зводилися нанівець, тому що українцям заважали "безмежна довірливість і поступливість, а також відсутність усвідомлення необхідності постійної міцної злютованості всіх членів держави не тільки в час війни".

Читайте також: Два виходи для України. Що має зробити громадянське суспільство

І все летіло шкереберть. На радість ворогам...

Чи змінилося щось із тих пір?

Чи стали іншими наші вороги?

І головне: чи стали іншими ми самі?

Чи позбулися своєї наївності? Чи дбаємо про міцну злютованість нації?

Якби ж то!

Історія нічого не навчила нас, бо ми виявилися кепськими учнями в її школі. Усі воюють з усіма. Дехто ладен національною ідеєю зробити гасло "Бий своїх, щоб чужі боялись!" Але "чужі" не бояться – тільки тішаться.

Політичний клас – у полоні корисливих або ж вузьких партійних інтересів. Гідність людини, пам'ять про Майдан розчиняється у чварах і корупційних комбінаціях злодійкуватих можновладців.

Влада все ще, як і в найгірші часи, залишається бізнесом. Олігархічна система законсервувалася і чинить шалений спротив реформам.

Читайте також: Чому без Революції гідності все було би значно гірше

Так не може тривати вічно. Надто тяжку ціну сплатили українці за те, щоб жити по-людськи.

Україна не має права на чергове самознищення через брак волі до внутрішньої консолідації нації.

Пам'ятайте про це, політики!

І Шевченкове пам'ятайте: "Схаменіться, будьте люде, бо лихо вам буде!"

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група "Першого грудня", до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В'ячеслав Брюховецький, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри.


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости