Перш ніж очікувати на четвертий транш від МВФ, треба домовитися з Трампом - економіст
Україна має домовлятися про черговий транш Міжнародного валютного фонду з новим президентом США Дональдом Трампом.
Про це в коментарі власному кореспонденту UAINFO повідомив економіст, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
У заяві міжнародного рейтингового агентства S&P Global Rating прогнозується, що черговий транш від Міжнародного валютного фонду Україна зможе отримати лише в першій половині 2017 року.
«Я вже про це скільки говорив: не буде четвертого траншу, бо треба спочатку домовитися з Трампом. Не було б і цього мільярда доларів, що виділили. Україна мала отримати 1,4 млрд доларів у січні 2016 року, а отримала 1 млрд доларів аж у вересні. Дійсно Барак Обама пішов наперекір конгресменам . Виділений 1 млрд доларів - все, що він міг дати. А тепер маємо нового президента США, з яким необхідно по-новому домовлятися. А для цього треба час, домовленість може затягнутися», - пояснив економіст.
Читайте також: Украина вряд ли получит транши МВФ и ЕС до конца года - Гонтарева
О.Охріменко нагадав, що Україна з 2014 року запозичила у МВФ 14 млрд доларів.
«Але вони нам не треба, бо ці кредити тільки вбивають доходи українців. Наступного року ми будемо повертати 1,3 млрд доларів - фактично, той мільярд, який отримали у вересні. Виходить, біг по колу», - зауважив економіст.
Ці 14 млрд доларів Україна буде повертати протягом 7 років.
«Проте окрім повернення кредитів МВФ треба буде купувати газ, гасити інші борги. Ситуація така: ми беремо кредит, а потім віддаємо. Питання - навіщо? Відповіді немає. Щоправда, говорять, отримані кредити МВФ стимулюють приплив інвестицій в Україну. Але такого прикладу поки нема», - зауважив О.Охріменко.
Він підкреслив, що через політичну ситуацію в країні « більшість інвесторів взагалі не розглядають Україну як об'єкт інвестування».
«Будь-який інвестор запитує, що буде робити в Україні. Він розраховує на стабільність, а коли він не знає, з ким домовлятися, таке інвестування його не цікавить», - зауважив економіст.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки