MENU

Україна нічого не здобула, але і не втратила в «газових» перемовинах у Брюсселі

2158 0

У п'ятницю, 9 грудня 2016-го року, у Брюсселі закінчилися тристоронні (ЄС, Україна, РФ) переговори щодо постачання російського газу іншим країнам Європи у зимовий період 2016/2017. Переговори закінчилися, як інформують багато ЗМІ, безрезультатно.

Ці переговори були ініційовані та організовані не Україною і стосувалися насамперед транзиту російського газу через Україну до країн ЄС. Конкретніше: ЄК і РФ стурбовані тим, що в українських ПСГ є приблизно 15 млрд кубометрів газу, хоча росіяни (а вслід за ними й ЄК) завжди стверджували, що для гарантування треба 17-19, як і було раніше.

Якщо оцінювати збоку, переговори справді закінчилися безрезультатно для постачальника і споживача, оскільки не підписано кінцевого документу, який би був юридичною гарантією транзиту російського газу до країн ЄС. Тобто, ні продавець газу РФ, ані споживач у Європі не мають підстав бути задоволеними результатами згаданих перемовин - вони не досягли бажаної ними мети.

Читайте также: Вітчизняні підприємства втратили кілька мільярдів гривень, а Гройсман нічого не робить, - нардепи

Такого не можна сказати про українську делегацію, яка хоч бажаного не досягла, але і нічого не втратила.

Інтерес української сторони як транзитера принципово відрізняється і від інтересів постачальника, і від інтересів споживача - тим більше тепер, в період війни. У контексті згаданих перемовин, українській делегації робилися цікаві пропозиції як від російської сторони, так і від європейської. Безумовно, такі пропозиції супроводжувалися певними обіцянками і ультиматумами. Але українська делегація, чи не вперше, не пішла на поступки ні російській, ані європейській сторонам.

Наразі складно однозначно говорити про те, чим керувалася українська делегація у Брюсселі 9 грудня 2016. Однак, з впевненістю можна стверджувати, що від її дій не постраждали українські національні інтереси.

Читайте также: Пеня и штраф с "Газпрома": платить, конечно, откажутся, но прецедент!

Риторичним, серед інших, залишається питання про те, коли газовики говорили правду - раніше, коли твердили (і українські, і російські, і європейські), що для гарантованого проходження будь-якого ( навіть дуже холодного) опалювального сезону, в українських ПСГ має бути не менше 17-19 млрд кубометрів газу - інакше катастрофа; чи тепер, коли по факту перед початком опалювального сезону було лише трохи більше 15? Звичайно, найближчу до об'єктивної відповідь дасть зима, однак у таких розрахунках навіть в період проектування ГТС, у 60-70-х роках, і тепер похибка 11 - 27% - є неприйнятною.

Богдан СОКОЛОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини