MENU

Перший номер: чому політологам варто оперувати лише перевіреними фактами

2836 0

Костянтин Матвієнко

Щойно Віктор Уколов виклав допис у блогах УП, де повідомив про "безпрецедентну" обставину, мовляв: вперше за всю історію українського парламентаризму партійна фракція виключить зі своїх лав народного депутата, чиє прізвище стояло під першим номером у списку кандидатів у народні депутати на минулих виборах до Верховної Ради. Мова про Надію Савченко, що була на чолі виборчого списку партії "Батьківщина" на минулих парламентських виборах.

Слід чемно зауважити,  що автор припустився фактологічної помилки. Щоб не перебирати усю історію українського парламентаризму сучасного часу, згадаємо лише про те, що у цьому ж скликанні парламенту першого номера списку фракції партії "Cамопоміч" пані Ганну Гопко 31 серпня 2015 року було виключено з фракції за порушення дисципліни голосування. Всупереч партійній позиції лідер списку підтримала конституційний законопроект "щодо децентралізації".

Однак залишимо на сумлінні респектабельного В. Уколова незнання широковідомих фактів поточної української політики. Зрештою ми ж не маємо підстав припускати, що колишній депутат Верховної Ради від БЮТ (N147 у списку виборчого блоку) навмисне вводить в оману читачів УП з якоюсь туманною політичною метою.

Читайте також: История с Савченко - это информповод для продолжения информационной расправы с оппозицией - мнение

Зрозуміло, що за обставин зростаючої недовіри до України з боку наших міжнародних партнерів, недовіри українського суспільства до влади загалом, всілякі неоднозначні чи таємні дії з боку будь-яких публічних осіб, а надто народних депутатів, викликають ще більше підозр та настороженості до них назовні і всередині країни.

Подолати цю недовіру можна лише публічністю та відкритістю політичної позиції. Партія "Батьківщина" дала вичерпні відповіді на усі закиди, пов'язані із зустрічами у Мінську Надії Савченко.

Було б добре, якби так само чинили інші "важковаговики" української політики. Чи "Батьківщина" у цій категорії вже залишилася на самоті?

І таки будьте ретельнішими, респектабельні панове!...

Костянтин МАТВІЄНКО, політичний експерт


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини