MENU

У Гройсмана придумали, як блокувати ввіз іномарок з ЄС

5320 0

Кабінет міністрів на найближчому засіданні може затвердити порядок застосування спецзаходів щодо блокування імпорту легкових автомобілів з Європейського Союзу через підвищення ставок ввізного мита. Про це повідомило джерело журналіста "Наших грошей" у Кабміні

Проект відповідної постанови повинен був розглядатися у вівторок на урядовому комітеті.

В пояснювальній записці сказано, що стаття 44 угоди про асоціацію з ЄС передбачає право України на введення обмежуючих заходів щодо імпорту легкових авто з Євросоюзу. Ця ж стаття дозволяє Україні підвищити ставку ввізного мита після проведення спеціального розслідування на ринку.

Читайте також: Як дешеві іномарки загрожують бізнесу Порошенка

Відтак уряд планує запровадити систему моніторингу, згідно якої Державна фіскальна служба щомісяця буде повідомляти Мінеконмрозвитку про кількість розмитнених авто в географічному розрізі. В свою чергу МВС повинно щомісяця повідомляти міністерство про кількість авто, які отримали українську реєстрації. Якщо кількість імпортованих авто буде загрожувати вітчизняному виробнику або їх кількість досягає 75% граничного обсягу, про який Україна домовилася з ЄС, Мінекономрозвитку попередить Євросоюз про необхідність розпочати переговори.

Ще до закінчення переговорів з ЄС настає перехідний період, коли Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вводить заходи захисту ринку. Ця ж комісія приймає рішення за результатами спеціального розслідування.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Угода про асоціацію передбачає повне скасування мит на ввезення авто до 2025 року. Також цей документ передбачав ліміт в 45 тис авто з Європи на рік.

В серпні цього року вступили в дію зміни до податкового кодексу, якими були знижені ставки акцизів на вживані іномарки. Після цього асоціація «Укравтопром» повідомила, що в листопаді продажі вживаних авто в Україні виросли в 2,9 разів.

В 2012 році після розслідування міжвідомчої комісії та рекомендацій Мінекономрозвитку, Україна на три роки підвищила мито для іномарок на 6,45% та 15,1% (залежно від обсягів двигуна). Тоді міністерство очолював Петро Порошенко, який був співвласником автомобільної корпорації «Богдан». Зараз вона належить його бізнес-партнеру Олегу (Свинарчуку) Гладковському - першому заступнику секретаря РНБОУ, під контролем якого перебуває концерн «Укроборонпром».

Читайте також: Как покупали иномарки в СССР

«Богдан» в Черкасах в основному збирає китайські авто, а також автомобілі марки Hyundai.

Підконтрольний Олегу Боярину завод «Єврокар» на Закарпатті відомий випуском автомобілів Skoda.

«Запорізький автомобільний завод» Таріела Васадзе також збирає імпортні авто. Раніше в Кременчуці група «АІС» Дмитра Святаша випускала корейські Ssang Yong, але у 2014 році завод визнали банкротом.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини