MENU

Чому варто позбутися "республіки" та зробити Крим національною автономією

3424 0

Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу, якого російські окупанти утримують у неволі в анексованому Криму, закликав заснувати кримськотатарську автономію у складі України. Цю пропозицію прокоментував заступник голови ЦВК Андрій Магера

Кримська автономія справді може бути перетворена із територіальної на національну автономію. Якщо для цього буде політична воля парламенту шляхом унесення змін до відповідного розділу Конституції України.

Читайте також: Генасамблея ООН ухвалила українську резолюцію щодо Криму

Необхідно наголосити, що зазначення в назві автономії слова "автономна республіка" є нічим іншим, як "винаходом" радянського державного права. Тому за інерцією зустрічаються такі дивні назви лише в колишніх республіках СРСР (Україна, Грузія, Молдова).

Разом із тим, чисто з позицій конституційного права, вживати в офіційній назві автономії слово "республіка" – невдало. Республіка є владою народу. Республіка це суверенна держава, а автономія це лише адміністративно-територіальна одиниця, яка в силу певних (історичних, етнічних, мовних, культурних, кліматичних) причин має розширені права, надані простою (унітарною) державою "згори". Автономія за визначенням не може мати жодних ознак суверенітету. Це навіть не суб'єкт федерації в складній (федеративній) державі.

Читайте також: Сіра зона Крим: замість манни небесної – суцільне "каміння з неба" російської окупації

Тому коректніше щодо назви автономії у Криму було б вживати одну із таких: "Кримська автономна область", "Автономія Крим", "Кримська автономія".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини