MENU

Маєток за 11 мільйонів і "недобудована" дача: як живуть судді Верховного Суду. ВІДЕО

3825 0

Суддя господарської палати Верховного Суду України Анатолій Ємець володіє будинком площею 470 кв. м у селі Гора під Києвом вартістю майже 11 млн грн. Про це йдеться у сюжеті Юлії Самсонової для програми «Наші гроші. Досудилися». Маєток оформлений на дружину судді Ларису, що має  офіційний дохід менше 3 тис. грн на місяць.

Днями котедж виставили на продаж. Планують виручити $400 тис. (майже 11 млн грн.). Згідно з оголошенням, будинок має чотири спальні, три санвузли, кабінет, гостинну з дров'яним каміном, мансардний поверх з кухнею, фінську сауну та тренажерний зал. На додаток - критий басейн та два гаражі у дворі.

Читайте також: Президент проти підзвітності суддів суспільству?

«Я працюю суддею майже 27 років. Я отримав житло в першій інстанції, в апеляції і в Верховному Суді, - пояснює походження майна Анатолій Ємець. - В Запоріжжі в мене був будинок, який я продав. На ці кошти я отримав квартиру, а через рік обміняв цю квартиру на будинок, доплативши кошти».

Читайте також: Судья Анна Бондаренко действительно сказочно богата, подтвердили в Хозсуде Киева

Після виходу сюжету в ефір оголошення про продаж будинку, що був придбаний, як стверджує суддя, на його легальні доходи, було видалене з мережі Інтернет.

В електронну декларацію Анатолій Ємець  також вніс позашляховик Volkswagen Touareg 2014 року випуску та чверть мільйона гривень готівкою. Він переконує: суддівська зарплата у 30 тис. грн на місяць дозволяє володіти усім цим майном. «Моя заробітна платня більше 300 тис. складає (на рік - ред.), - каже Анатолій Ємець. - Я працюю суддею майже 27 років. У Верховному Суді я 8 років працюю. Помножте 330 або 350 тис. на 8 років, то це, напевно, буде більше 2,5 млн».

Суддя Анатолій Ємець розраховує потрапити до нового Верховного Суду та вже подав документи для участі в конкурсі.

Його колега по господарській палаті ВСУ Тетяна Жайворонок мешкає у заміському будинку площею понад 300 кв. м. у селі Малютянка під Києвом. Маєток оформлений на чоловіка судді - Володимира Шипко. До вересня цього року він працював суддею Київського апеляційного господарського суду.

Подружжя володіє двома позашляховиками. Volkswagen Touareg 2008 року випуску належить Володимиру Шипко. Тетяна Жайворонок у травні 2016 року придбала новенький Volkswagen Tiguan. Його вартість, згідно з декларацією, становить 770 тис. грн.

Читайте також: Всё, что нужно знать о судьях и целесообразности полной люстрации

Як стверджує суддя, 250 тис. грн для купівлі цієї машини вона одержала від здачі майна в оренду у 2015 році. 150 тис. грн її орендар сплатив наперед вже у цьому році. Ще  250 тис. грн суддя нібито отримала від продажу цього річ свого старенького Peugeout 307 xs. У той час, коли Тетяна Жайворонок перестала бути власником цієї автівки, машина тієї ж марки, моделі і року випуску з'явилася у її зятя Олександра Ющака. Однак навіть якщо суддя дійсно одержала усі перелічені доходи, для купівлі машини їй все одно знадобилося б ще 120 тис. грн - це її зарплата за півроку роботи.

 Тетяна Жайворонок також розраховує потрапити до нового Верховного Суду і вже подала документи для участі в конкурсі.

Суддя палати в адміністративних справах ВСУ  та колишній голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін також має заміський будинок площею майже 300 кв. м у селі Шпитьки під Києвом. У декларації він вказаний як недобудова, однак насправді маєток добудований і обжитий. Сусіди судді у Шпитьках стверджують, що будинку вже більше 10 років. Поруч з маєтком знаходиться два гаражі, хоча у декларації судді немає жодної машини. Під час одного з візитів вдалося помітити припарковану у дворі автівку.

«Я вже два роки оформляю, - каже Ігор Самсін. - Я придбав старий будинок 10 років тому. І на його місці 10 років будую. Це моє право - оформляти його чи не оформляти. Інша справа, коли я хотів би його відчужити, то я не зміг би його відчужити, бо в мене нема правоустановчих документів. Ось і все».

Насправді, неоформлене право власності дозволяє уникнути сплати податків. «До моменту державної реєстрації права власності  він не платить податок на нерухомість за цей об'єкт, - пояснює адвокат Роман Титикало. -  Він не відображається в реєстрі як об'єкт права власності, відповідно на нього не може бути звернено стягнення, його не видно у відкритому реєстрі».

Суддя Ігор Самсін запевняє, що не планує брати участь у конкурсі до нового Верховного Суду. Однак станом на зараз це не означає, що він не потрапить до нового органу. Чинні судді ВСУ одноголосно підтримали подання до Конституційного Суду України з проханням визнати ліквідацію Верховного Суду України і конкурсу до нового Верховного Суду неконституційними. Вони розраховують, що будуть переведені туди поза змаганням.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини