MENU

Святкове лицемірство: згубна залежність від дат

2896 0

Все, починаю нове життя з понеділка! Чи ні – з нового місяця. Не вийшло? Тоді вже остаточно – з нового року! Залежність від календаря та традиційний пієтет перед святами інколи вже не здається таким милим. Бо часто це тхне лицемірством.

Читайте також: Святкового затишшя на Донбасі не буде – Маломуж

Вже майже тиждень ми чуємо звуки бою. Яких не чули із 2015 року, коли воювали за Дебальцеве. Це неприємно, коли скло в твоєму вікні від вибухової хвилі здається рідким. Воно хитається, й тільки після цього щось чують вуха. Але то саме для мене не є смертельним, бо Світлодарська дуга все ж далеко. А коли чую звуки сирен військових швидких, серце починає калатати – ні, дуже близько... Що ж відчувають хлопці в окопах чи місцеві дітлахи, які знову повинні кожної ночі ховатися в підвалах? Точно вже не передноворічний настрій, навіть на тлі домовленості про чергове начебто перемир'я перед Різдвом і Новим роком. Але навіщо навіть такі важливі та важкі речі обов'язково пов'язувати з датами: мовляв, нехай люди святкують! Це, даруйте за порівняння, як приносити квіти жінці на 8 березня й при цьому кожного дня лупцювати її. Чи із щирою усмішкою вітати людину на візочку з Днем людей із інвалідністю, як це зазвичай роблять можновладці з різноманітних сцен та трибун.

Я зовсім не проти перемир'я! Але щось муляє, коли бабця на ринку, мацаючи на прилавку курячу тушку курки, почувши вибухи, роздратовано каже: "Мабуть, знов не дадуть спокійно випити за мир!" І нічого про тих, хто через цю війну вже ніколи не святкуватиме, бо вони за мир не випивали, а віддали життя. З того боку вороги накопичують сили, прийшов черговий "гумконвой", наші бійці в повній бойовій готовності – зараз навіть в місті їх не побачиш. До чого тут "новорічна тиша"? Може, загострення під Світлодарськом – це частина якогось плану із визволення Донбасу? Тоді чому все повинно зупинитися? Чи все ж мир краще будь-якої війни, тоді чому ж до святкових дат можна гатити з усіх калібрів і ховати загиблих? Бо подарунки, ялинка, феєрверки та шампанське...

Час "Ч" робить із нами дива: ми починаємо топити лід, щоб класти асфальт у снігопади, й усіляко по-іншому порядкувати грішми. Така щорічна офіційна державна забава: встигнути за місяць те, що повинно робитися цілий рік. Бо інакше гроші, що держава нарешті перерахувала на ці проекти, під бій новорічних годинників перетворяться на гарбуза. Чи ось нещодавно міністр повідомив, що до 1 січня 2017 року погашені всі заборгованості перед шахтарями. Тобто, до цього ці питання нікого не турбували, а ось на олів'є під ялинку – це святе! Ми призвичаїлись і до цього, а наша підсвідомість придумує, що після магічної зміни цифри року усе буде як із чистого аркуша, без боргів та гріхів. Навіть, якщо той асфальт зійде разом зі снігом...

Читайте також: Головне національне свято України, на яке зачекалися

І ще, любі друзі-благодійники, кажу без сарказму, бо така ж сама. Може, прийшов час дорослішати в своїх бажаннях проявити добро на свята? Якщо вже душа просить, шукаймо собі інше хобі, ніж масовий відкуп цукерками від знедолених дітей двічі на рік: під ялинку та в День захисту дітей, коли тих солодких наборів від політиків, волонтерів, депутатів та кандидатів в інтернатах, дитячих будинках, навіть у населених пунктах на лінії фронту дівати нема куди. А діточкам із вадами розвитку та до трьох років вони взагалі не корисні. Але наших дітей, особливо тих, ким опікується держава чи не дуже соціально адаптовані батьки, на жаль, є від чого захищати. Від самотності серед суспільства, наприклад. Краще запропонуйте провести майстер-клас із малювання, вишивки та кулінарії серед підлітків чи старих в інтернаті, здайте кров для хворих, спитайте у сусідів, що взяли під опіку дітей, чи у самотної матусі з дитиною-інвалідом, чи потрібно їм щось. І не тільки на свята. Це, звичайно, забере більше часу і сил, не матиме такий яскравий і патетичний вигляд, ніж просто купити солодощі чи іграшку, але ж це може змінити цілий світ. І головне – не треба чекати для цих змін нового року чи нового тижня. Можна сьогодні.

Єлизавета ГОНЧАРОВА, "Тиждень"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини